Kuveyt Türk Katılım Bankası 250.000 TL ev finansmanını aylık kaç TL taksitle veriyor?

Ev almak için faizsiz finansman tercih edenlerin ilk duraklarından biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın Mayıs sonu Haziran başı kar payı oranını 250 bin TL üzerinden hesapladık.

Finans 28.05.2022 - 15:59 28.05.2022 - 16:01 Mustafa Karagöz

Faizsiz ev alımları Türkiye'de çok sık tercih edilmeye devam ediyor. Ev alan vatandaşların önemli bir kısmı ilk olarak faizsiz bankacılık işlemlerini tercih ediyor. Katılım bankalarının tercih edilmesi sürecinde müşterilerin dikkat ettikleri en önemli nokta ise kar payı oranları. Katılım bankacılığının önemli taşlarından biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın bu dönemde müşterilerine sunduğu oranları sizlerle paylaşıyoruz. 

FAİZSİZ EV ALACAKLAR İÇİN KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI KONUT FİNANSMANI TABLOSU

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin ev alımlarına iki ayrı paket ile yanıt veriyor. Bankanın ilk paketi ek ürün kullanımı ile geçerli olan indirimli konut finansmanı paketidir. İkinci paket ise ek ürün kullanımı ve özel şart olmadan sağlanan konut finansmanıdır. Bu pakette kar payı oranı daha yüksektir. 

Ek ürün kullanımı ile Kuveyt Türk Katılım Bankası'dan konut finansmanı kullanacak olanlar için kar payı oranı yüzde 1.72'dir. 

EK ürün kullanımı olmadan herkes için geçerli olan Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı oranı yüzde 1.77'dir.

Yüzde 20 Peşinat Yeterli

Bankadan finansman kullanarak ev alacak olanlar yüzde 20 oranında peşinat ödemek zorundalar. Örneğin evin değeri 300.000 TL ise Kuveyt Türk Katılım Bankası'na 60.000 TL peşinat ödemesi yapılması gerek geriye kalan 240.000 TL'lik finansman ise 120 ay vadede ödenebilir. 

Özel Bir Uygulaması Var

Kuveyt Türk müşterilerinin konut finansmanı kullanımlarında uygulanan limitlerde özel bir de uygulamayı devreye aldı. Banka enerji kimlik belgesine göre kredi limiti sağlıyor. Yapılan açıklamada "Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir." bilgilerini paylaştı. 

250.000 TL KONUT FİNANSMANI ÇEKİLMESİ DURUMUNDA

kuveyt türk katılım bankası 250.000 tl

Ev almak için yeterli peşinat ödemesi olan ancak 250 bin TL'lik bir eksiği olan müşteriler, Kuveyt Türk Katılım Bankası'na başvuru yapıp 120 ay vadeli ödeme planıyla konut finansmanı çektiklerinde taksit tutarı tablodaki gibi olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@