Kuyumculardan Yeni Altın Yorumu Geldi: Altında Düşüş Sürecek Mi, Dalgalı Sular Yatırımcıyı Boğar Mı?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken kuyumculardan yeni altın yorumu geldi! Altın neden düşüyor, altın fiyatları ne zaman yükselir?

Kuyumculardan Yeni Altın Yorumu Geldi: Altında Düşüş Sürecek Mi, Dalgalı Sular Yatırımcıyı Boğar Mı?

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme, FED tarafından yapılan açıklamalar ve varlık alımları konusunda yaşanan dalgalanmalar altın fiyatlarında düşüşe neden oldu. Elinde altını olanlar kadar altına yatırım yapmak isteyenler ve düğünü olanlar tarafından da takip edilen altın fiyatları hakkında kritik yorum kuyumculardan geldi.

Altın sektörünün nabzını tutan ve kalbinin attığı kuyumcular altın fiyatları hakkında yeni yorum ve değerlendirmelerini açıkladı. Konu hakkında açıklama Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman tarafından yapıldı.

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR?

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşü değerlendiren Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman altın fiyatlarında bu dönemde yaşanan düşüşün Amerika'da yaşanan yüksek enflasyon şoku, varlık alım açıklaması ve iç piyasada ise dolar kurunda yaşanan değer kaybından kaynaklandığını dile getirdi.

Eski normale dönüş ile beraber düğünlerin yeniden başlamasıyla kuyumcularda hareketlilik yeniden başladı. Talepte yaşanan artışa rağmen altın fiyatlarında bu yükseliş yansımadı. Dış piyasada yaşanan gelişmelere bağlı olarak altın fiyatları düşerken son 3 ayda yaşanan düşüş gram altında 75 liraya ulaştı.

altın-fiyatları-ne-olur-uzman-yorumu

ALTINDA YAŞANAN DÜŞÜŞÜ ALTIN FIRSAT OLARAK GÖRMEK GEREKİR!

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşü değerlendiren Özman "Altın fiyatlarında düğün sezonunun başlamasına rağmen bir düşüş söz konusu. Bu düşüşün çok önemli etkileri var. Bu düşüşte FED raporları, ABD'deki enflasyon ve doların dünyada değer kaybetmesiyle birlikte döviz kurlarındaki düşüşün etkisi var.

9,34'e düşen bir dolar kuru var. Dövizlerde bir düşüş olunca altın kurunda da düşüler yaşandı. 560 TL'ye çıkan altının gramı 485 TL aralığına geriledi" diyerek dünya genelinde ise altın fiyatlarında bir düşüş beklenmediğini dile getirdi. Türk yatırımcılar için altın fiyatlarının halen yatırım yapılabilir düzeyde olduğunu belirten Özman döviz yükselince zaten altın fiyatlarının da yükseldiğini belirterek bu fiyatları alım fırsatı olar gördüklerini söyledi.

ALTIN FİYATLARI NE OLUR, YÜKSELİR Mİ, ALTINDA DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?

Altının hiçbir zaman geçmiş rakamların altında kalıcı olarak kalmadığına dikkat çeken Özman altın fiyatlarında yukarı yönlü yükseliş yaşanacağı beklentisini paylaştı.

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi olmayıp emlak365.com tarafında Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Özman tarafından yapılan açıklamalardan derlenerek hazırlanmıştır.

SONRAKİ HABER