LUNA'dan Sonra Bu Kez Solana Yatırımı Olanlar Tehlikede! 1 Ay İçinde İkinci Kez Oluyor!

Kripto para piyasalarında Solana endişesi giderek artıyor! LUNA’dan sonra Solana’da görülen yeni gelişmeler yatırımcıları korkuttu! 1 ayda ikinci kez durdu! İşte kriptoda son durum…

Finans 03.06.2022 - 10:45 03.06.2022 - 10:47

Türkiye’de de yerli yatırımcıların gözdesi olmayı başaran dijital varlıklardan Solana (SOL), 2 Haziran itibariyle resmen çakıldı. 1 ayda ikinci kez duran Solana ağı, son aylarda gördüğümü benzer endişeler nedeniyle ciddi bir değer kaybetti. Yaşanan bu değer kaybının boyutlarının ise yüzde 14’ün üzerinde olduğu aktarılıyor. Son 1 ayda ise Solana’nın toplam piyasa değerinde görülen kayıp yatırımcıları iyice endişelendirmiş durumda.

Solana Piyasa Değerinde Tam 16 Milyar Dolar Buhar Oldu!

Piyasa değeri ile ilk sıralarda yer alan Solana, ağın ikinci defa durmasının ardından ciddi bir değer kaybı yaşadı. Son 1 aylık verilere bakıldığında ise piyasa değerinin 16,4 milyar dolardan fazla kayıp yaşadığı ifade ediliyor. 1 aylık süreç içinde piyasa değeri 30 milyar dolardan 13 milyar dolar seviyelerine kadar gerilediği görüldü. Ağda yaşanan sorunlar ve piyasalardaki belirsizlik hali nedeniyle piyasa değerinin yanı sıra mevcut değerinde de ciddi bir azalma olduğu görülüyor. Solana’nın resmen erdiği ifade ediliyor.

Kripto Paralarda Satış Devam Ediyor!

solana ne kadar kazandırdı

Solana’nın da etkisiyle kripto para piyasalarında gün içinde satışların devam ettiği görüldü. Piyasa genelinde düşüş yaşanmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi olan Bitcoin, 2 Haziran Perşembe günü itibariyle sabah saatlerinden itibaren kapanışa kadar yüzde 5’in üzerinde değer kaybettiği görüldü.

Solana Bir Kesinti Daha Yaşandı!

Solana blok zincirinde görülen bir yazılım hatası nedeniyle ağın toplamda dört saatten fazla kesintiye uğraması tedirginlik yarattı. Yaşanan bu sorun sonrasında SOL fiyatı ise 38 dolara kadar geriledi. Bitcoin ve Ethereum alternatifi olarak büyük başarı yakalayan Solana, geçtiğimiz aylarda da benzer kesitiler yaşamıştı. Yaşanan yeni kesinti ise yatırımcısını tedirgin ediyor.

2 Haziran Perşembe günü itibariyle Solana (SOL) değerinde yaşanan kayıp ise yüzde 10’un üzerine çıktı. Yatırımcılar ise piyasalarda görülen genel negatif durum karşısında endişelerini korumaya devam ediyor.

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Emlak365 Haber’in kaynağı uzman yorumları, güncel haberler ve piyasa verilerinden oluşmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@