Maaşı Olan Milyonlara PTT'den Ödenecek! En Az 500 TL Cepte Üst Sınır 750 TL

Emekli maaşı olan milyonlarca vatandaşa Kasım ayı kapsamında promosyon ödemesi devam ediyor. PTT emekli promosyon ödemesi kapsamında kurum maaş göre 500 TL, 625 TL ve 750 TL ödeme yapıyor.

Finans 11.11.2021 - 14:52 11.11.2021 - 14:52 Mustafa KARAGÖZ

Bilindiği üzere vatandaşların emekli maaşlarını almak için tercih ettiği kurumların başında PTT geliyor. 

Maaşı PTT'de olmayanlar ise başvuru ile çok kolay bir şekilde maaşlarını PTT'ye taşıyabilirler. PTT maaşların kendi bünyesine taşıması durumunda ise promosyon ödemesi yapar. 

PTT'DEN EMEKLİLERE PROMOSYON ÖDEMESİ

Maaşı olan milyonlarca emekliye ödenecek promosyon ilgili kurumların anlaşması kapsamında en az 500 TL ödenir. Emekli maaşı düşük olanlara yapılan ödemeler için uygulanan taban tutar maaşa göre artar. 

Emekli maaşı belli bir seviyeye kadar olanlara PTT tek seferlik 625 TL ödeme yaparken maaşı üst limitte olanlar tek seferde 750 TL ödeme alırlar. Ödemeler için ek koşul gerekmezken tamamen emeklilere sağlanan haktır. 

PTT Promosyon Ödemeleri

PTT bünyesinden maaş almak isteyen ve aylığı 1499 TL'ye kadar olan emeklilere tek seferde 500 TL ödenir. 

Maaşını PTT'ye taşıyan ve aylık emekli maaşı 1500 TL ile 2499 TL arasında olan emeklilere ise tek seferde 625 TL ödeme yapılır. 

Düzenli maaşını PTT'den almak için başvuruda yapan emeklilerin aylıklarının 2500 TL ve üzeri olması durumunda peşin 750 TL ödenir. 

EMEKLİ MAAŞINI PTT'DEN ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREK?

Emekli maaşının PTT'den alınması için kimlik kartı ile PTT şubesine gitmek ve başvuruda bulunmak yeterli. Başvuruların ardından maaş müşterisi olanlara peşin promosyon ödemesi yatırılır. 

Şahsen şubeye gitmek istemeyenler için ise konutta maaş taşıma hizmeti sunuluyor. PTT resmi sitesinden yapmış olduğu maaş taşıma işlemleri hakkında "Emekli maaşınızı konutta alabilmeniz için en yakın PTT işyerine başvurup e-Devlet şifresi alarak "http://turkiye.gov.tr" internet adresine giriş yaparak e-Devlet şifreniz ile veya  en yakın Sosyal Güvenlik İl Merkezine maaşınızı konutunuzda almak istediğinize dair bir dilekçe vermeniz yeterli olacaktır.​" açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@