Maaşları Yetmeyen Emeklilere Nakit Desteği! Ziraat Bankası'ndan Düşük Maliyetli 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi İmkanı!

Ziraat Bankası'nın emeklilere sağladığı nakit destekler araştırılıyor. Ziraat Bankası aylık yüzde kaç faizle emekli müşterilere ihtiyaç kredisi veriyor? 30 Bin TL kredinin taksit maliyeti ne kadar?

Finans 27.04.2022 - 18:01 27.04.2022 - 18:01 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de tüm ekonomik gelişmeler emekli vatandaşların aleyhinde olmaya devam ediyor. Yüksek enflasyon altında ezilen emeklilerin Ocak ayında altıkları zamlar eriyip bitti. Bayram ikramiyelerine umutlarını bağlayan emekliler Çalışma Bakanı'nın yüksek maliyet engeline takılaram ikramiye zammı alamadılar. Tüm bu gelişmelerin ardından ise emeklilerin tek gerçekleri sürdürülemeyen bütçeleri, ödenemeyen borçları ve ay ortasına bile gelmeden biten maaşları oldu. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin sayısında bir artış kaydedildi. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ

Ziraat Bankası tarafından düznelenen çeşitli kampanyalar ile emeklilere özel fırsatlar sağlanabiliyor. Bu kapsamda emeklilere banka tarafından kredi imkanı da sağlanıyor. Emeklilere özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen Ziraat Bankası bu kampanyada çok özel bir faiz oranı da uyguluyor. Düşük maliyetle emeklilere ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası zorlu ekonomik sürecin emekliler için daha kolay geçmesini temin edebiliyor. Emekliler bu ihtiyaç kredisini kullanıp finansal sorunlarını geçici olarak çözebiliyorlar.

Ziraat Bankası bu ihtiyaç kredisi kampanyası için maliyet açıklamalarında da bulundu. Buna göre emekli müşteriler Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çektiklerinde aylık yüzde 1,69 faizle karşılaşıyorlar. Bu faiz oranı esasında düşük bir ihtiyaç kredisi faizi olarak değerlendiriliyor. Hatta özel bankaların herhangi birinden bu faiz ile ihtiyaç kredisi kullanılmasının imkanı bulunmuyor. 

Ziraat Bankası müşterileri ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde bazı vade sürelerine uymak durumunda kalıyorlar. Esasen bu vade sürelerini tüm bankalar herhangi bir istisnaya mahal bırakmadan uygulamak zorundalar. Bu kapsamda 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerine Ziraat Bankası en fazla 36 aya kadar vade imkanı sağlayabiliyor. Müşterinin talep ettiği ihtiyaç kredisi tutarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman Ziraat Bankası bu kredilerin hesaplamalarını en fazla 24 ay üzerinden yapabiliyor. Bu sınırların aşılmasının herhangi bir imkanı bulunmuyor. 

30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası emekli kredisi maliyet hesasplaması

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekli müşterilere banka aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi uyguluyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.182 TL tutarında taksit ödemesi yapıyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@