Maliye Bakanı Nebati Bizzat Kredi Müjdesi Verdi: Halk Bankası 60 Ay Vadeli, 1 Sene Ertelemeli Destek Kredisi Verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen konut kredisi müjdesi sonrası gözler bir kere daha ihtiyaç kredisi müjdesine çevrilmişti. Hazine Bakanı Nebati bizzat kendisi girişimci kredisi müjdesi verdi!

Finans 13.05.2022 - 19:00 13.05.2022 - 19:00 Gülcan Özer

Kredi çekmek isteyen kişiler bankaların yüksek faiz oranları nedeni ile mağduriyet yaşarken ev sahibi olmak isteyen kişilerin uzun süredir bekledikleri kredi müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti. Pazartesi akşamı kabine toplantısı sonrasında ulusa sesleniş konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında kamu bankaları üzerinden dolar ve altınını bozdurup ev alanlara yüzde 0.89 oranı ile, ilk kez ve tek evini alacaklara ise yüzde 0.99 oranı ile konut kredisi verileceği ilan edilmişti.

Şu anda kamu bankaları tarafından sıfır konutlarda yüzde 1,20 ve ikinci el konutlarda yüzde 1,29 olarak uygulanan konut kredisi faiz oranları bu paketler sayesinde yüzde 1 seviyesinin altına çekilmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise girişimcilere yönelik faizsiz kredi müjdesi verdi. Kredi çekmek isteyenlere yönelik pakette Halkbank üzerinden destek kredisi verilecek.

HALKBANK GİRİŞİMCİ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLERE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bizzat açıkladığı kredi paketinde belirli kişilere 400 bin liraya kadar 60 ay vadeli 12 ay ödemesiz dönemli kredi desteği sağlanacak. Yine Halkbank kadın girişmci kredisi paketi ile kadınlara yönelik faizsiz kredi verilecek. 

kadın girişimci kredisi

HALK BANKASI KADIN GİRİŞİMCİLERE ÖZEL FAİZSİZ DESTEK KREDİSİ! 

Kadınlara pozitif ayrımcılık hakkı tanıyan Halkbank kadın girişimcilere sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Kredi paketinde 275 bin liraya kadar nakit para desteği sıfır faizli olarak sunulmaktadır. Kredi paketinden yararlanmak isteyen kadınların 30 yaşını doldurmamış ve KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlaması ya da en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olması şartlarını taşıması gerekmektedir.

halkbank destek kredisi paketi 1

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ PAKETİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER?

35 yaşını aşmamış, üniversitelerin yüksek okul ve fakültelerinden mezun olup mezun olduğu bölümle ilgili iş tecrübesi olmayan kişilere verilecektir.

HALKBANK CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ PAKETİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER?

45 yaşını aşmamış, üniversitelerin yüksek okul ve fakültelerinden mezun olup en az 2 senelik bu bölümle ilgili mesleki deneyime sahip ve kendi işini açmak isteyen girişimcilere verilecektir.

yeni kredi paketi 1

HALKBANK USTA GİRİŞİMCİ KREDİSİ PAKETİ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER?

45 yaşını aşmamış, mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası almış ve bu işle ilgili deneyim elde etmiş girişimcilere 300 bin liraya kadar kredi desteği verilecektir.

HALKBANK TEKNO GİRİŞİMCİ KREDİSİ NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

500 bin liraya kadar limiti olan bu kredi paketinde teknokent sınırları içerisinde faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım sektöründe hizmet veren teknoloji odaklı hibelerden yararlanma hakkı elden kişiler yararlanacaktır.

yeni kredi paketi 2

HALK GİRİŞİMCİ KREDİSİ NEDİR, KİMLERE VERİLİR?

250 bin liraya kadar verilen kredi paketinde bir iş fikri olan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere nakit para desteği verilecektir.

HALKBANK GİRİŞİMCİ ESNAF KREDİSİ NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLERE VERİLECEK?

Sıfır faizli yani faizsiz olarak verilecek olan kredi paketinden yararlanmak isteyen girişimcilere esnaf ve sanatkâr siciline kayıtlı olan, sanatkâr niteliğinde usta olanlar ve 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları yararlanabilecek.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (20)
Tüm Yorumları Göster

Gelişmelerden Haberdar Olun

@