Maliye Bakanı Nebati'den TL duyurusu! Sosyal medya hesabından ilan etti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dolar kurunun yükselişine etki edebilecek bir açıklamada daha bulunarak Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanının genişletileceğini söyledi.

Finans 10.06.2022 - 17:54 10.06.2022 - 17:55 Mustafa Karagöz

Türk Lirasının değer kazanması adına atılması beklenen adımlar bir bir duyuruluyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda planlanan yeni uygulamalar hakkında bazı açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından TL'nin değer kazanması adına uygulamaya girecek olan yeni enstrümanı duyuran Bakan Nebati, ilk bilgileri de paylaştı. 

TL'NİN DEĞER KAZANMASI İÇİN YENİ UYGULAMA DUYURULDU

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kişisel Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında yurtdışı yerleşikleri için harekete geçileceğini söyledi. Bu kapsamda tahsilli swap enstrümanını ilan eden Bakan Nebati; bu birikimlerin ilan edilecek alanlarda kullanımlası şartıyla Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanının genişletileceğini söyledi. 

Nebati konuya dair ilk paylaşımında "Yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanı ile yurt dışı yerleşiklerin, belirlenecek alanlarda kullanılmak üzere Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanı genişletilecektir." ifadelerini kullandı. 

Bu açıklamanın ardından bir paylaşımda daha bulunan Bakan Nebati uygulamaya girecek olan bu düzenleme ile yatırımcılar için güvenilir ve uzun vadeli yatırım olanağı sağlayacağı aktardı. Maliye Bakanı açıklamasında ise "Serbest piyasa ekonomisi ilkelerini esas alan ülkemiz, bu imkânı ile yurt dışı yatırımcılar için geçmişte olduğu gibi bugün de etkin, güvenilir ve uzun vadeli yatırım ortamı sağlamaktadır." ifadelerine yer verdi. 

nureddin nebati swap

Konuşmasının son bölümünde ise Hazine ve Maliye Bakanı, Türkiye'nin yatırımcılar için ilgi odağı bir ülke olmaya devam edeceğinin altını çizdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@