Mazda CX-5 Modeli Türkiye'ye Geliyor! En Çok Satan CX-5 Modeli Baştan Aşağı Yenilendi!

Mazda'nın en çok satan modeli olan CX-5, yenilenmiş versiyonuyla yılın ikinci çeyreğinde Türkiye'de satışa çıkacak.

Finans 26.01.2022 - 14:51 26.01.2022 - 14:52 Büşra Uluşen

Satışa çıktığı gündem bu yana Mazda'nın en çok satan modeli olma statüsüne erişen CX-5 modeli, 10 yıl aranın ardından yenilenerek önümüzdeki aylarda Türkiye'de satışa çıkacak. 

2022'NİN İKİNCİ ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE'DE OLACAK

Dünya çapında 3 milyondan fazla satış rakamına erişen Mazda'nın kompakt crossover SUV sınıfındaki CX-5 modeli, piyasaya sürülüşünün 10. yılını kutluyor. Mazda'nın Kodo tasarımıyla Shinari ve Minagi konseptleri, ilk kez 2019 yılında görücüye çıkmıştı. CX-5'in fragmanı niteliğindeki Minagi'nin akabinde ilk nesil CX-5, 2011 yılında Frankfurt Otomobil fuarında tüm ilgiyi üzerine çekti. 

mazda cx5-2

Mazda CX-5 modeli, ilk halinden fazla uzaklaşmadan tasarım teknoloji ve kalite anlamında daha donanımlı hale gelerek yenilendi. İlk nesilde sportiflik ve yüksek kaliteli iç mekan unsurları öne çıkarken yenilenmiş modelde de bu unsurlar baz alınarak geliştirildi. Mazda'nın Baş Tasarımcısı Shinichi Isayama, ikinci nesildeki tasarımın duygusal bir değeri olduğunu ve Mazda kullanıcılarıyla duygusal yakınlık kurduğu için oldukça sevildiğini belirtti. 

mazda cx5

Mazda'nın ilk nesil CX-5 modeli piyasaya çıktığı yıl tam 45 ödül almış ve 10 yılda 100'den fazla ödülü evine götürme şerefine erişmişti. Dayanıklılığı ile adından söz ettiren SUV, Şili'den Norveç'e kadar birçok farklı coğrafi koşullarda test edildi. Mazda CX-5, Sibirya'daki dünyanın en eski ve en derin gölü olan Baykal Gölü'nü geçebilen ilk otomobil oldu. 

TEK DOKUNUŞLA FARKLI SÜRÜŞ MODLARI

Mazda CX-5 modeline yapılan yeni güncellemeler ile Power Sense, Power Sense Sport ve Power Sense Plus donanım paketleriyle 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak. Yeni CTS teknolojisi sayesinde sıkışık trafikte gaz, fren ve direksiyon kontrolünü sürücüden alarak, tek dokunuşla farklı sürüş modlarına geçiş imkanı tanıyan Mi-Drive sistemi de kullanılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@