Merkez Bankası Ekim Ayı PPK Toplantısı Hangi Gün ve Saatte? Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

Merkez Bankası Ekim 2021 PPK faiz kararı ne zaman? TCMB PPK toplantı saati ve kararın ilan edileceği saat ne zaman? Merkez Bankası Ekim ayında faiz indirimine devam edecek mi?

Merkez Bankası Ekim Ayı PPK Toplantısı Hangi Gün ve Saatte? Faiz Kararı Ne Zaman Açıklanacak?

Merkez Bankası'nın 2021 yılı Ekim ayı PPK toplantısı faiz kararı para piyasalar tarafından merakla bekleniyor.

Alınacak karara dair ilk tahminler ekonomistler tarafından ilan edilirken vatandaşlar da faiz kararlarının ne zaman açıklanağını merak ediyorlar. İşte 2021 Eylül dönemi PPK faiz kararı.

EYLÜL AYI TCMB FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2021 yılı faaliyet takviminde, Para Politikaları Kurulu (PKK) toplantı tarihleri bir bir ilan edildi.

2021 yılı Ekim ayı için ilan edilen tarih ayın 21. gününü gösteriyor. Bu kapsamda Merkez Bankası PPK toplantısı 21 Ekim tarihinde düzenlenecek. PPK toplantıya Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlık edecek.

Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısı sabah saat 10.00 itibariyle başlayacak. Toplantı sonrası kararlar ise saat 14.00 itibariyle yayımlanacak. Merkez Bankası'nın PPK faiz kararı kurumun web sitesinden öğrenilecek.

EKONOMİSTLER NE BEKLİYOR?

Merkez Bankası'nın faiz kararına ilişkin ekonomistlerden gelen son anket sonucu faiz oranlarının düşeceği yönünde.

Son ankette Merkez Bankası'nın ortalama 50 baz puanlık bir indirime gideceği sonucu çıktı. Bazı ekonomistler faiz indirimi için 100 baz puan tahmininde bulunurken birkaç ekonomist ise indirim olmayağı görüşünü belirtti.

SONRAKİ HABER