MHP'den Asgari Ücret Açıklaması! 2022 Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak?

Son günlerin önemli tartışma konularından olan 2022 asgari ücret zammı ile alakalı olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir açıklamalarda bulundu. 

Finans 06.11.2021 - 22:05 06.11.2021 - 22:05 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son günlerde en çok merak edilen konu 2022 yılında asgari ücret için yüzde kaç zam yapılacağı oldu. Bu konuda son açıklamayı MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir yaptı. Cumhur İttifakı'nın bir tarafı olan MHP'den gelen asgari ücret açıklaması büyük dikkat çekti. 

MHP'DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI!

Hükümetin vatandaşları memnun etmek yönünde bir gayret içerisinde olduğunu söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Hükümetimiz vatandaşlarımızı memnun edecek gayretleri sürdürmektedir. Çalışan vatandaşlarımızın ücretlerinin iyileştirilmesinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu herkes gibi bizler de biliyoruz. Dün Sayın Çalışma Bakanımız TBMM'de asgari ücretin iyileştirilmesi ile alakalı hükümetin çalışmalarına dair bilgilendirmede bulundu.” dedi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI MEMNUN EDECEK

2022 asgari ücret zammınjın beklentileri karşılayacağını söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Hükümetimiz vatandaşımızın taleplerinin ve ekonomik durumunun farkındadır. Buna dair de hazırlıklar yapılıyor. İnşallah asgari ücret zammı da vatandaşlarımızı memnun edecek seviyede olacaktır. Mevcut piyasa koşullarında vatandaşlarımızın elini güçlendirecek ve gelir dağılımındaki eşitsizliği azaltacak. Gayretlerin sona erdirilmesini hepimiz umutla bekliyoruz. Bu gerçekleşirken sanayicilerimizin ve işverenlerimizin üzerindeki yükün de azaltılması temennilerimiz arasındadır.” ifadelerini kullandı. 

TÜRKİYE DOĞALGAZ KRİZİNDEN ETKİLENMEDİ

Doğalgaz konusunda da açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Dünyada enerji krizleri yaşanıyor. Ülkemizde ise Kardeniz'de keşfedilmiş doğalgazın 2023'te kullanıma sunulacak olmasının heyecanı yaşanıyor. Bu durum vatandaşlarımızın ceplerine direkt yansıyacağı gibi Türkiye'nin de elini güçlendirecektir. Enflasyonda artışlar olmasına rağmen Türtkiye tedbirini zamanında aldığı için büyük bir kriz ile karşı karşıya kalmadı. 

Güçlü ülkeler bile vatandaşlarına çok yüksek fiyatlarla doğalgaz satarken bizim vatandaşlarımız bundan etkilenmediler. Karadeniz'de keşfedilen doğalgaz da kullanıma sunulunca hem vatandaşımız hem de devletimiz lig atlayacaktır.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@