Microsoft'tan Çok Konuşulacak Ethereum Açıklaması! Ethereum Fiyatları Fırlayacak mı?

Kripto paralarla ilgili gelişmeler her geçen gün artarak devam ediyor. Son olarak Microsoft yöneticisi tarafından Ethereum hakkında yapılan açıklamalar yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

Finans 19.12.2021 - 13:32 19.12.2021 - 13:32 Elif İşçi

Kripto paralar sadece yatırımcıların değil büyük şirketlerin de gelecekteki dönüşüm hedefleri içerisinde yer alıyor. Microsoft dönüşüm direktörü olarak görev yapan Yorke Rhodes Ethereum hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ethereum tüm işlem özellikleri ele alındığı zaman Microsoft’un kıskacına girmiş durumda. 2023 yılına kadar kripto para biriminin dönüşüm ağı içerisinde bir merkez olarak değerlendirilebileceği düşünülüyor.

ETHEREUM 2023 YILINA KADAR UYGULAMALARIN MERKEZİ OLACAK!

Microsoft'tan Çok Konuşulacak Ethereum Açıklaması! Ethereum Fiyatları Fırlayacak mı?

Ünlü yönetici kıskacında bulundurduğu Ethereum ağına son derece güvendiğini dile getiriyor. Şimdilerde şirketlerin de kullandığı, merkezi olmayan 9 binden fazla uygulamanın olduğunun altını çizdi. Özellikle son zamanlarda Google, Apple gibi geleneksel uygulamalar popülerliğini kaybetmeye başladı. Hal böyle olunca gelirler de düşmeye başladı ve yeni alternatifler göz önünde bulundurulmaya başladı.

Ethereum’un hazırlık içerisinde olduğu İş Kanıtı sistemi içerisinden Hisse Kanıtı sistemine geçiş sürecinin merkez uygulama olması konusunda etkili olabileceği düşünülüyor. Bu geçiş aslında yeni bir çağın başlamasına neden olacak. Ethereum hakkında ortaya çıkan ölçekleme sorunu, gas ücretleri ve ödemelerle ilgili yaşanan problemlerin yeni sistem ile birlikte ortadan kaldırılması bekleniyor.

ETHEREUM BÜYÜK YÜKSELİŞ GERÇEKLEŞTİRECEK

Ethereum’un temeline bakıldığı zaman aslında CryptoKitties gibi merkezi olmayan uygulamalarda ilk girişim gerçekleştiren uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak kripto para piyasasında büyük bir heyecanla ve merakla yeni sisteme geçişi takip ediliyor.

Yeni sisteme geçiş sürecinin tamamlanmasının ardından Blockchain’lerde rekabetin artması bekleniyor. 2022 yılı biterken Ethereum için Hisse Kanıtı sistemine geçiş sürecinin de tamamlanması bekleniyor. Bu ağ üzerinde binlerde DApp olduğu tespit edildi. Şimdilerde detaylı inceleme yaıldığı zaman NFT’ler ve DeFi lider konumda olduğu için oldukça heyecan yaratmış durumda.

Yazımızda yer alan bilgiler bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar ve incelemeler sonucunda yönlendirilmelidir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@