Milyarder İş Adamından Bomba Bitcoin Tahmini Geldi! Adeta Çakılmıştı, O Uçacak Dedi

Dar bir banda sıkışan ve yüzde 40 değer kaybı ile adeta çakılan Bitcoin hakkında Milyarder iş adamı Barry Sternlicht çok konuşulacak tahminlerde bulundu. Bitcoin yükselir mi, neden düştü?

Finans 11.12.2021 - 00:34 11.12.2021 - 00:34 Gülcan Özer

Bitcoin fiyatı büyük bir hızla düşerken Milyarder iş adamı Barry Sternlicht çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Yaşamış olduğu yüzde 40'lık değer kaybı ile adeta çakılan Bitcoin için Sternlicht büyük yankı uyandıran fiyat tahmini ile sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında girdi. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜYOR?

2021 senesinde yaşamış olduğu son derece sert fiyat değişimleri ile haber olmaya devam eden Bitcoin son olarak Amerika'da enflasyon rakamlarının son 39 senesinin zirvesine tırmanması ve Koronavirüsün Omicron varyantı haberleri nedeni ile son derece sert bir düşüş yaşamıştı. 

Özellikle de Amerika'da enflasyon verisinde yaşanan yükseliş ile beraber FED'in erken faiz artırımı riskinin ortaya çıkması ile dolarda güçlenme sinyalleri bitcoinden çıkışı hızlandırarak dolara geçiş etkisi yaratmıştı. Yaşadığı sert düşüşün ardından bitcoin 47 bin dolardan dönüş yapmıştı. 

bitcoin 11 aralık

Bloomberg TV'nin canlı yayınına katılan Starwood Capital Group'un yönetim kurulu başkanı Barry Sternlich "Bitcoin’in değeri 1 milyon doları bulabilir. Çünkü sadece ABD’deki yatırımcılar değil, tüm dünya anlayacak ki daha fazla üretilemeyen şeyin adı Bitcoin’dir" diyerek kendisinin de 21 milyon bitcoinin olduğunu söyledi. Toplamda 4,2 milyar dolarlık serveti bulunan Sternlich piyasalara açıklamaları ile moral aşılamış oldu. 

Bitcoin 2021 yılı fiyat ortalaması olan 47 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde tutunmaya çalışırken an itibari ile 48 bin 381 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin'in 47 bin dolar ile 50 bin dolar bandına sıkıştığı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@