Nakit Para Desteği Başladı! Sıfır Maliyetli Kredi, Devletten Maaş! Sigortalı, Sigortasız, Kadın, Erkek, Genç, Yaşlı

Türkiye'nin kuzeyinde başlayan savaş nedeniyle ekonomide tedirgin olanlar için bankalardan ve devlet kurumlarından yeni nakit desteği geldi. Bu dönemde hem ucuz kredi hem hibe para verilecek.

Finans 25.02.2022 - 08:37 25.02.2022 - 08:37 Mustafa Karagöz

Devlet desteği ile sağlanan kredilerin yanında özel bankalardan da ihtiyaç kredisi adımı geldi. Bu dönemde ayrıca devletin sağladığı hibe destek ödemeleri de var. Sigortalı ve çalışanlar için ucuz kredi fırsatılarını, hiç çalışmayan, sosyal güvencesi olmayan, maaşı bulunmayanlar için de sosyal yardım kapsamında sağlanan destekleri sıraladık.

SİGORTALI OLUP ÇALIŞANLARA  UCUZ KREDİ DESTEĞİ 

Bu dönemde vatandaşların nakit ihtiyaçlarına yanıt veren 4 ayrı kredi paketi var. İhtiyaç kredisi kapsamında verilen bu destek ödemeleri ile vatandaşlar kısa vadede ihtiyaçlarını karşılayabilir ve kredilerini ay ay taksitle ödeyebilirler. 

Nakit Para Desteği Başladı! Sıfır Maliyetli Kredi, Devletten Maaş! Sigortalı, Sigortasız, Kadın, Erkek, Genç, Yaşlı (3)

Devlet Bankalarından Ucuz Kredi Fırsatı

Devlet bankalarında sağlanan ucuz kredi fırsatlarında Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank ayrı ayrı destek sağlıyorlar. Bu destek paketinde özellikle maaş müşterisi olanlar büyük avantajlar elde ediyor. 

Ziraat Bankası'nın Nakit Desteği ile ihtiyaçlarını çözmek isteyenlere 25.000 TL, yüzde 1.55 aylık faiz ve 36 ay vadeli ödeme planı sunuluyor. Bu kredi Emekliler, Memurlar ve Özel Sektör Personelleri için geçerli. 

Halk Bankası'nın Nakit Desteği; Kredi kullanımında Halk Bankası'nı tercih edenler için de Emeklilere özel yüzde 1.55 faiz oranı sunuluyor. Diğer kesim için ise kredi faiz oranları daha yüksek. 

Vakıfbank Nakit Kredi Desteği; Vakıfbank ise yüzde 1.55, yüzde 1.71 ve yüzde 1.91 faiz oranlarıyla müşterilere özel kredi sunuyor. 

Nakit Para Desteği Başladı! Sıfır Maliyetli Kredi, Devletten Maaş! Sigortalı, Sigortasız, Kadın, Erkek, Genç, Yaşlı (1)

Özel Bankaların Faizsiz Masrafsız Nakit Desteği

Özel bankalardan nakit desteği almak isteyenler için ise Akbank ve İNG Bank ön plana çıkıyor. Bu iki banka müşterilerine yüzde 0 ve yüzde 0.99 faiz ile kredi vereceğini ilan ettiler. 

Yüzde 0 Faizle 5.000 TL Nakit Desteği; İNG Bank hiç müşterisi olmamış, ilk defa banka müşterisi olacaklar için yüzde 0 ve 6 ay vadeli 5.000 TL kredi verecek. 

Yüzde 0.99 Faizle 10.000 TL Nakit Desteği; İNG Bank yine ilk defa müşterisi olacaklar için 10.000 TL 12 ay vadeli ve 0.99 faizli kredi verecek. 

Yüzde 0.99 Faizle 10.000 TL Nakit Desteği (Akbank); Akbank'ta İNG Bank gibi başlattığı bir kampanya ile ilk defa müşterisi olacaklar için yüzde 0.99 faizle 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi vecek. 

Nakit Para Desteği Başladı! Sıfır Maliyetli Kredi, Devletten Maaş! Sigortalı, Sigortasız, Kadın, Erkek, Genç, Yaşlı (2)

SİGORTASIZ, SOSYAL GÜVENCESİZ VATANDAŞLAR İÇİN NAKİT DESTEĞİ

Çalışma hayatında yer almayan vatandaşar için de devlet kurumlarının sağladığı hibe destek programları var. Şubat sonunda açık olan başvurular ile vatandaşlar destek talebinde bulunabilirler. 

1440 TL Nakit Desteği: VGM sosyal güvencesi olmayan, düzenli geliri olmayan vatandaşlara aylık 1440 TL muhtaç aylığı ödüyor. 

1084 TL Nakit Desteği: Aile Bakanlığı 65 ve yaş üzerinde olup emeklisi olmayan vatandaşlara 1084 TL ödeme yapar. 

1298 TL Nakit Desteği: Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü engelli vatandaşlar için sağladığı programla 1298 TL aylık destek verir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@