Ödeme Devi Visa Kripto Para Piyasasına Giriş Yaptı! Piyasaya Uyum Sağlamak için Yeni Ödeme Hamlesi Geldi

Kripto para piyasasının sürekli olarak gelişmesinin ardından ödeme hizmetleri veren Visa yeni bir adım atacağını duyurdu. Ünlü şirket kripto para ile ödeme kabul ederken danışmanlık da verecek.

Ödeme Devi Visa Kripto Para Piyasasına Giriş Yaptı! Piyasaya Uyum Sağlamak için Yeni Ödeme Hamlesi Geldi

Ödeme devi olarak bilinen Visa son zamanlarda piyasaya ayak uydurmak için üst üste devrimler gerçekleştirmeye devam ediyor. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmaya rağmen finans sektörünün bu süreçte evrilmesinin ardından ilgi ve talep patlaması yaşanmaya devam ediyor.

Piyasaları ve ekonomiyi değerlendiren uzmanlar dijital para birimlerinin geleceğin ödeme yöntemi olduğunu savunmaları oldukça dikkat çekmişti. Pek çok şirket bu noktada çağa ayak uydurmak ve kaybolup gitmemek adına yenilikler yapmak ve sisteme adapte olmak istiyor.

VİSA’DAN KRİPTO PARA DANIŞMANLIK HİZMETİ GELİYOR

Visa uzun süredir para odaklı hizmet vermeye devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hizmetlerini de genişleten şirket bu noktada sürekli büyüyen ve ciddi bir akım haline gelen kripto para piyasasını da görmezden gelemeyeceğini açıkladı. Müşterileri için yakın zamanda kripto para konusunda danışmanlık hizmeti vermeye başlayacak.

Yeni başlatılacak hizmet ile birlikte hizmetin detayları danışmanlık ve analitik bölümü içerisinde yer alacak. Bu konuda detaylı bir danışma grubu kurulacak. Kripto paraların piyasaya sürüldüğü dönemde nasıl bir yol izlendiği, günümüzde popüler olan NFT’lerin keşfedilme aşamalarının nasıl geliştiği konusunda da destekler verilecek. Finansal kurumların yanı sıra işletmelere ve kişilere de kripto para hizmetleri çerçevesinde gerekli destekleri sunacaklarını açıkladı.

VİSA KRİPTO PARA PİYASASI İLE BÜYÜYECEK

Ödeme Devi Visa Kripto Para Piyasasına Giriş Yaptı! Piyasaya Uyum Sağlamak için Yeni Ödeme Hamlesi Geldi

Ödeme hizmetleri konusunda uzun zamandır hizmet veren şirket, kripto para piyasasında yeni bir adım atacağı için son derece heyecanlı olduğunu belirtti. Müşteriler ve tüccarlar arasında gerçekleştirilen ödeme sistemlerinde kripto para kullanılacak. Şirketin kripto para piyasası içerisine adım atması aynı zamanda şirketin büyümesi açısından da ciddi bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yazımızda yer alan bilgiler herhangi bir kripto para yatırım tavsiyesi değildir.

SONRAKİ HABER