Özgür Demirtaş Yapmayın Tarihe Geçersiniz Diyerek Faiz İndirimi Uyarısı Yaptı!

Merkez Bankası Kasım 2021 faiz kararının açıklanmasına saatler kala ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan çok kritik faiz uyarısı geldi.

Finans 17.11.2021 - 23:53 17.11.2021 - 23:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde nefesler tutuldu ve Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısından çıkacak olan faiz kararının belli olması beklenmeye başlandı. Piyasaların beklenti eğilimi Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapması yönünde olurken ekonomi değerlendirmeleri ile büyük ses getiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş çok kritik bir uyarıda bulundu. 

500 BAZ PUAN FAİZ İNDİRİMİ YAPIN SONUCU BİRLİKTE GÖRELİM!

Sosyal medya hesabı üzerinden Merkez Bankası'na ve faiz indirimi kararını verecek olanlara seslenen Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “ Türkiye ekonomisinde son 1-2 yıldır 'Faiz Sebep Enflasyon Sonuç' gibi akademide herhangi bir geçerliliği ve yeri bulunmayan bir şeyi deniyor. Sonuç ise büyük enflasyon olarak ortada bulunuyor. Daha da denemk mi istiyorsunuz? Eğer bu geçerliliği olmayan düşünceyi savunuyorsanız ve kendinize de güveniyorsanız buyrun yarın faizi tek seferde 500 baz puan indirin ve sonucu hep birlikte görelim.” dedi.

özgür demirtaş faiz indirimi açıklaması 1

YAPMAYIN! TARİHE EN KÖTÜ HATA OLARAK GEÇERSİNİZ!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi konusunda kritik uyarısına devam eden Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Eğer Merkez Bankası yarın faizi 200 baz puan ve üzerinde indirirse tarihe yapılan en kötü hatalardan birisi olarak geçerler. Yapmayın!” ifadelerini kullandı. 

özgür demirtaş faiz indirimi açıklaması 2

MERKEZ BANKASI KRİTİK KARARI VERECEK!

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısı 18 Kasım 2021 Perşembe günü yapılacak. Alınacak olan faiz kararı ise saat 14:00'da kamuoyuna duyurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faiz indirimi konusunda yaptığı son açıklamaların ardından Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Ancak yapılacak faiz indiriminin miktarının ne kadar olabileceği konusunda belirsizlik yaşanıyor. Merkez Bankası'nın bu çok kritik kararı Türkiye ekonomisinde büyük oranda tahribata yol açabileceğinden endişe ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@