Pahalı Marketler Üzülecek! Fahiş Fiyat İle Mücadele İçin Asıl Darbe Yakında Geliyor

Market fiyatları ile mücadele için yeni adımlar peş peşe açıklandı. Peki, market fiyatları düşecek mi, ne zaman düşecek, marketlerde yeni dönem ne zaman başlayacak?

Finans 05.10.2021 - 10:40 05.10.2021 - 10:44 Gülcan Özer

Son dönemde enflasyonda yaşanan yükseliş vatandaşın cebini daha da yakmaya başlarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile fiyatları fırsatçılık yaparak yükseltenlerle mücadele edileceği açıklanmıştı. Gıda fiyatlarının 5 market tarafından yükseltildiğini iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan marketlerin denetleneceğini duyurmuştu. 

Geride bıraktığımız günlerde Tarım ve Kredi Kooperatifi mağazasından alışveriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "market fiyatları gayet uygun" diyerek talimat verdiğini söylemiş ve Türkiye genelinde 1000 yeni Tarım Kredi Kooperatifi açacaklarını söylemişti. Açılacak marketlerin 500 metrekareden daha büyük olacağı belirtilirken fiyatları asıl düşürecek plan belli oldu. 

PAHALI MARKETLERE ASIL DARBE 2022 SENESİNDE VURULACAK! 

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım yüksek fiyatlarla mücadele politikaları konusunda Sabah Gazetesine açıklamalarda bulundu. Karlılık gözetmediklerini belirten Yıldırım, internet üzerinden satış yapacakları KoopgeL ve KoopsanaL'ı 2022 yılı içerisinde devreye alacaklarını ifade ederek, "KoopgeL hemen teslim gibi işleyecek. Kapıya kadar ürünleri ulaştıracak. KoopsanaL ise bir e-ticaret platformu gibi hizmet verecek" diyerek market fiyatlarının 2022 yılı itibari ile artık çok daha ucuz bir hale geleceğini dile getirdi. 

2022 Ocak ayı dönemi ile aile bakkal ve marketlerini korumak adına KoopMarkeT adlı sistemi de devreye alacaklarını belirten Yıldırım bu market ve bakkallara da bayilik imkanı sunacaklarını söyledi. Tarım Kredi Kooperatifi olarak şu anda 3 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirten Yıldırım yeni açılacak olan bayilikler ile bu rakamın daha da artacağını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@