Para Arayanlara Kamu Bankaları Desteği! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İhtiyaç kredisi çekmek için bankalarda uygun faiz arayışında olanlara kamu bankaları önemli fırsatlar sunmaya devam ediyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 40 Bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama..

Finans 03.03.2022 - 19:33 03.03.2022 - 19:33 Engin Uzunoğlu

Yüksek enflasyon karşısında bütçeleri sarsılan bazı vatandaşlar ek kaynak erişimlerini sağlamadan finansal olarak rahatlayamayacak durumda bulunuyorlar. Bundan dolayı ek kaynakların sağlanabilmesi için arayışlar yapılıyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmakı bu sorunun çözüm yollarından birisi olarak değerlendiriliyor. İhtiyaç kredisi çekip bütçelerine nefes aldırmak isteyen vatandaşlar bunu belirli maliyetleri göze alarak gerçekleştirebiliyorlar. 

KAMU BANKALARI NAKİT DESTEKLERİ VERİYOR

Türkiye'de son dönemlerde kamu bankalarının önemi bir defa daha ortaya çıktı. Özel bankalar kredi faizlrinde oldukça yüksek oranlar belirlerken kamu bankaları bu anlamda vatandaşlara yardımcı oluyorlar. Zorlu bir ekonomik süreçten geçilirken bunu bir fırsata çevirmeyen kamu bankaları, vatandaşlara uygun maliyetlerle nakit desdteği sağlayabiliyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank müşterileri oldukça uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekerek girdikleri ekonomik krizden çıkabiliyorlar. Bu geçici bir çözüm olsa da bütçelere nefes aldırmaya yetiyor. 

36 AYA KADAR VADE İLE İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKİLEBİLİYOR

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi kampanyalarının genel geçer bazı kuralları bulunuyor. Azami vade süreleri de bunlardan birisi oluyor. 50 Bin TL limite kadar kullanılan ihtiyaç kredilerine 36 ay vade yapılabiliyorlar. Bu limitin üzerindeki kredilerde ise azami vade süresi 24 ay olarak uygulanıyor. Bu azami vade sürelerinde herhangi bir istisnai uygulamaya yapılamıyor. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank nakit desteği verdikleri müşterilerine çeşitli ödeme kolaylıkları da sağlıyorlar. Müşteriler tamamen kendi kişisel bütçlerine ve gelir akışlarına göre kredi geri ödemelerini planlayabiliyorlar. Aylık eşit taksitli ödeme seçeneği de tek alternatif olmuyor. 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli , esnek ödemeli gibi ödeme alternatifleri de müşterilere sunuluyor ve tercih tamamen müşteriye ait oluyor. 

ZİRAAT BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 40 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.653 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

VAKIFBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda aylık taksitler 1.645 TL olarak hesaplanıyor. Toplam kredi maliyeti ise 61.206 TL oluyor. 

HALKBANK 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 40 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Halkbank'ın ihtiyaç kredisi faizinin aylık yüzde 1,89 olduğu bildirildi. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık kredi taksitinin 1.637 TL olduğu açıklandı. Bu şartlarda kullanılan bir ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ise 58.955 TL olarak hesaplandığı belirtildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@