Piyasalar Açıldı! İşte Alev Alan Dolar, Euro, Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyatları

Rekor üzerine rekor seviyeleri gören döviz kuru ve altın fiyatları yeni güne de yükselme trendi ile başladı. İşte para piyasalarında son durum ve güncel dolar, altın fiyatları.

Finans 19.11.2021 - 09:15 19.11.2021 - 09:15 Mustafa KARAGÖZ

Tarihi bir dönem yaşayan döviz kuru ve altın fiyatları halen yükselme eğilimine devam ediyorlar. Faiz indirimi kararı gelmesi ve faiz indirimlerinin yılsonunda da devam edeceği mesajı verilmesi kur fiyatlarını yukarı çıkardı. Kur fiyatları ile birlikte altın fiyatları da değerlendi. 

DOLAR VE ALTIN FİYATLARINDA SON DAKİKA EKRANI

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrası dolar kuru çok sert tepki vermişti. Kur hızlı bir tırmanışa geçmiş ve kararın hemen ardından 11.00 TL sınırına ulaşmıştı. Gram altın ise 656 TL seviyelerine kadar yükselmişti. Gece boyu devam eden dalgalı hareket sonrası yeni gün için piyasalar açıldı. İşte dolar, euro, sterlin ve diğer ülke para birimlerine dair son tablolar. 

Dolar, Euro, Sterlin ve Diğer Para Birimleri

dolar 19 kasım

Dolar kuru haftanın son işlem gününe bir önceki günde alınan faiz kararı ve piyaların verdiği sert tepkinin etkisiyle başladı. Dolar kuru gece 11.00 TL bandını aşmıştı, yeni güne ise 11.12 TL seviyesinden giriş yaptı. 1 Euro ise 12.61 TL seviyesine kadar çıktı. 

Altın Fiyatlarında Piyasaların İlk Rakamları

altın 19 kasım

Dolar kuru ile birlikte altın fiyatları da yükselmeye devam etti. Gece saatlerinde 656 TL olan gram altın yeni işlem gününe 664 TL seviyesinden başladı. Çeyrek altın ise 1086 TL oldu. 

DOLAR KURUNA DAİR TAHMİNLERİ YENİLENDİ

Societe Generale Gelişen Piyasalar Araştırma Müdürü Phoenix Kalen, Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimi kararını Bloomberg HT'ye değerlendirdi. Konuşmasında faiz beklentisini ve dolar kuru beklentisini açıklayan Kalen kurumlarının Dolar TL beklentisini 2022 ikinci çeyrek sonu için 12.20 olarak güncellendi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@