Planı Olanlar Arayanlar! Konut Kredisi Faiz Listelerine Bakın En Uygun Orana Sahip Bankalar

Konut kredisi faiz oranlarını liste halinde incelemek isteyenler için 4 Nisan Pazartesi günü açıklanan faiz oranlarını tüm bankalar kapsamında derledik. İşte banka banka konut kredisi faizleri...

Finans 04.04.2022 - 09:39 04.04.2022 - 09:40 Mustafa Karagöz

Bankalar 4 Nisan Pazartesi günü başlayan ay başında faiz oranlarını yenilediler. Bankaların son hamleleri ile en düşük faizli konut kredileri de belli oldu. Uzun zamandır olduğu gibi devlet bankalarının bu alanda herhangi bir rakibi olmazken özel bankalarda bazı ufak oranlı indirimler geldi. İşte indirimli indirimsiz haftanın tüm konut kredisi paketleri.

DEVLET BANKALARININ RAKİBİ YOK

Konut kredisi kullanacaklar için devlet bankalarının rakibi bulunmuyor. Devlet bankaları hem sıfır binadan konut alımlarına hemde ikinci el ev alımlarında müşterilerine özel bankalara kıyasla çok uygun faizlerle kredi sağlıyor. Devlet bankalarının kredi faiz oranları ve devam eden bazı konut kredisi kampanyalarında ilan edilen maliyetler. Ev alacaklar dikkat işte haftanın en düşük faizleri.

* Sıfır binadan yeni konut alımlarına devlet bankaları yüzde 1.20 ile konut kredisi veriyolar. 

* Herhangi bir binadan ikinci el ev alacaklar için devlet bankalarının konut kredisi faiz oranları yüzde 1.29.

* Enerji kimlik belgesi A sınıfı olan bir evi almak isteyenlere uygulanan aylık faiz oranı ise 1.25.

4-nisan-pazartesi-konut-kredisi-faiz-oranları

Devlet Bankalarının İndirimli, Kampanyalı Konut Kredisi Paketi

* Devlet bankalarından Vakıfbank, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ile aylık yüzde 0.33, yüzde 0.37 ve yüzde 0.41 faiz indirimi ile 120 ay vadeli 0.88, 0.92 ve 0.96 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. 

ÖZEL BANKALARDA BAZI FAİZ İNDİRİMLERİ YAPILDI

Özel bankalarda son birkaç haftadır faiz oranlarında değişimler oluyor. Ancak en düşük faizli konut kredisi paketi bile devlet bankalarının sunduğu faiz oranlarının yanında çok yüksek kalıyor. 4 Nisan Pazartesi günü başlayan haftada en düşük faiz oranına sahip olan özel bankaların ilan ettikleri o oranlar. 

* Akbank konut kredisi faiz oranı 1.92 olarak açıklandı. 

* İş Bankası ve TEB müşterilerine yüzde 1.95 faizle konut kredisi sağlıyorlar. 

* Alternatif Bank faiz oranı yüzde 1.99 olarak açıklandı. 

Özel Bankaların İndirimli Konut Finansmanı Paketi

* Özel bankalarda bir adet kampanya bulunuyor. Türkiye Finans Katılım Bankası'nın açıkladığı kampanya ile aylık yüzde 0.89 kar payı oranıyla bankanın satışa çıkardığı evleri almak için finansman kullanılabilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@