PTT İhtiyaç Kredisi! 20.000 TL Ay Ay Şubeye Ödenecek Şart Yok

PTT'den ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu? PTT nakit para desteği kapsamında başvuruda bulunanlara 20.000 TL kredi sağlıyor. PTT İhtiyaç Kredisi şartları, maliyet ve ödeme planı.

PTT İhtiyaç Kredisi! 20.000 TL Ay Ay Şubeye Ödenecek Şart Yok

Nakit ihtiyacı olanlar için PTT 2022 İhtiyaç Kredisi paketi bulunuyor. Tüm müşterileri için geçerli kredi paketi ile belli bir limite kadar kredi kullanılabilir. Geri ödemeler standart şekilde aylık eşit değişmeyen taksitlerle her ay kurum şubesine ödenecek. PTT'den kredi kullanmak isteyecekler 2022 Ocak ayı şartlarının neler olduğunu aktarıyoruz.

PTT'DEN 20.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ

Bilindiği üzere PTT emekli maaş müşterisi olanlara birçok avantaj sağlıyor. Kurumun emekliler için hazırladığı avantajlar arasında ihtiyaç kredisi paketi de bulunuyor. PTT emeklilerin dışında kendisinden kredi çekmek isteyen tüm müşterileri için de ayrı bir kredi paketi hazırlamış durumda. İki kredi paketi arasında farklar olurken müşteriler kendi ekonomik planlarına göre başvurularını yapacaklar.

PTT'den Herkese 20.000 TL

Herkes için geçerli kredi paketi için PTT herhangi bir ek koşul, şart aramıyor, kefil istemiyor. İhtiyaç kredisi talebinde bulunacak olanlar başvurularını kuruma giderek şahsen yapıyorlar.

Kredi kampanyasını resmi sitesinden duyuran kurum müşterilerin kefilsiz şartsız PTT kredisi kullanabileceğini, aracı olacak bankanın ise Aktif Bank olacağını duyurdu. PTT ihtiyaç kredisi özellikleri de açıklamada yer aldı. Müşterilerin hangi faiz oranıyla kredi kullanacaklarına dair verilen bilgide; "Nakit ihtiyaçlarınız için, %2,79'dan başlayan faizlerle 36 ay vade ve 30.000 TL ye kadar size en yakın PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi iletip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz." açıklaması yapıldı.

20.000 TL Kredi Kullanılması Durumunda

PTT'den ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler 20.000 TL çekmeleri durumunda, 12 ay vadeli ödeme planına 2.051 TL taksit ödemesi yaparlar. 24 ay vadle ödeme planında taksit tutarı 1225 TL olurken 26 ay vadeli ödeme planında taksit ödemesinin 964 TL yapılacağı açıklandı.

PTT'den Emekli Kredisi 50.000 TL

PTT emekli olan ve maaşını PTT bünyesinden alan tüm müşterilerine ayrıcalıklı kredi paketi duyurdu. Bu kredi paketinde sunulan faiz oranları daha düşük sağlanan limit daha yüksek oldu.

Emekli kredisinde 80.000 TL limit ve yüzde 2.39 aylık faiz oranı uygulanır. 50.000 TL kredi kullanılması durumunda; 12 ay vadeli ödeme planında aylık 4 bin 983 TL, 24 ay vadeli kredi kullanılması durumunda aylık 2 bin 910 TL ve 36 ay vadeli ödeme planları kredi taksit tutarı 2 bin 245 TL olur.

SONRAKİ HABER