QNB Finansbank'tan İhtiyaç Kredisi Faiz Değişimi! Yeni Faiz İle 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksit Hesaplaması!

Düşük faizle ihtiyaç kredisi veren özel bankalar içerisinde yer alan QNB Finansbank, kredi faizinde değişikliğe gitti. QNB Finansbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi vermeye başladı?

Finans 03.06.2022 - 01:26 03.06.2022 - 01:26 Engin Uzunoğlu

Türkiye'dce ihtiyaç kredisi maliyetleri açısından uzun bir süre fark yaratan bankalar içerisinde yer alan QNB Finansbank aldığı yeni bir kararla kredi faizini güncelledi. Nakit desteği almak isteyen müşterilerine düşük maliyetli finansal çözümler üreten QNB Finansbank'ın yeni faiz oranı merak ediliyor. Peki QNB Finansbank yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor? Yeni faiz ile 40 Bin TL ihtiyaç kredisini QNB Finansbank aylık kaç TL taksitle kullandırıyor? 

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ DEĞİŞİMİ

QNB Finansbank uzun yıllardır Türkiye'de en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren özel bankalar arasında başı çekiyor. Hatta bu imkan ile kamu bankaları ile de kıyasıya bir rekabete giren QNB Finansbank dikkat çeken finans kuruluşları arasında yer alıyordu. Kısa bir süre öncesine kadar aylık 1,79 faizle ihtiyça kredisi veren QNB Finansbank önce kredi faizini 1,89'a, sonra 1,99'a ve şimdi de 2,04 seviyesine yükseltti. Bu faiz artışına rağmen QNB Finansbank şu anda yine en avantajlı maliyetle ihtiyça kredisi veren özel bankalar içerisinde bulunuyor. 

QNB FİNANSBANK'IN İHTİYAÇ KREDİSİ KOŞULLARI

QNB Finansbank müşterileri ihtiyça kredisi kullanmaları durumunda maliyetin yanında bazı avantajlara da sahip olabiliyorlar. Bu avantajlar içerisinde en çok tercih edilerek kullanılanı ise 3 ay kredi erteleme oluyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde ilk 3 ay boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmıyorlar. Ardından kredi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Ödemesiz geçen dönem ise toplam vade süresinden düşürülüyor.

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere 36 aya kadar vade imkanı da sağlanıyor. Ancak bu imkan 50 Bin TL kredi limiti ile sınırlandırılıyor. 50 Bin TL'nin üzerine çıkan ihtiyaç kredilerine ise en fazla 24 aya kadar vade yapılabiliyor. Bu vade sürelerini aşmak ise BDDK ilkeleri gereği mümkün olmuyor.

40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

40 bin tl ihtiyaç kredisi finansbank-1

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,04 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.684 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam kredi maliyeti ise 60.639 TL oluyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@