Rakamları Değiştirdiler! İslam Memiş, Remzi Özdemir, Selçuk Geçer Ekonomistlerin 2022 Dolar ve Altın Tahminleri

2022 altın tahmini ve dolar tahminleri açıklandı! Ünlü ekonomistlerin altın ve dolar tahminleri için rakamlar değişti. Altın düşer mi, dolar yükselir mi, altında durum ne olacak, dolarda beklentiler?

Finans 09.01.2022 - 13:15 09.01.2022 - 13:21 Gülcan Özer

Hem küresel piyasalar hem de iç piyasada yaşanan dalgalanma, erken seçim tartışmaları, enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve hükümetin attığı adımlar ile altın ve dolar kuru dalgalı seyretmeye devam ediyor. Hem dolar hem de altında yaşanan dalgalanma sonrasında ise ekonomistlerin dolar kuru ve altın fiyatı tahminleri de değişti. 

Yapmış olduğu başarılı tahminler ile dolar kahini olarak anılmaya başlanan Remzi Özdemir, altın fiyatları hakkındaki başarııl tahminleri ile ünlenen İslam Memiş ve abartılı dolar kuru tahminleri ile adını duyuran Selçuk Geçer yapmış oldukları son açıklamalar ile 2022 dolar ve altın tahmini rakamlarını güncelledi. Peki, 2022 yıl sonunda 1 dolar kaç TL olur, dolar kuru tahmini ne kadar, dolar kaç lira olacak, 2022 dolar tahmini kaç TL, dolar düşer mi, çıkar mı, gram altın ne olur, gram altın yükselecek mi?

DOLAR DÜŞECEK Mİ, DÜŞER Mİ SON DAKİKA 2022?

Dolar kuru sert yükeliş ve düşüş yaşadığı 2021 senesini geride bırakırken 2022 yılı için ise süreç daha stabil başladı. Dolar kuru hakkında yapılan tahminler Merkez Bankası tarafından kurun bir kere daha bu kadar hızlı yükseliş yaşanmasına izin verilmeyeceği yönünde gerçekleşti. 

selççuk geçer dolar ve altın yorumu

ALTIN YÜKSELİR Mİ? SELÇUK GEÇER DOLAR VE ALTIN YORUMU!

Ekonomist Selçuk Geçer dolar yorumu ile olduğu kadar son dakika altın yorumları ile de takip edilirken yapmış olduğu analizler dikkatle takip ediliyor. Selçuk Geçer altın yorumu ile son olarak yapmış olduğu tahmininde "Altın ons fed faiz arttırımı beklentilerine rağmen 1790 dolarda kapı gibi duruyor...

ABD enflasyona karşı faiz yeterli olmayacak gibi. Ons da küçük geri çekilmeler olsa da ardından ilginç ataklar yaşanabilir. Doların da yükselişiyle gram altını siz hesap edin" diyerek büyük bir çıkış beklediğini dile getirdi. Ünlü ekonomistin son dolar kuru tahmini ise sosyal medya hesabında yayımladığı videoda 26 TL oldu. 

remzi özdemir dolar ve altın yorumu

EKONOMİST REMZİ ÖZDEMİR DOLAR VE ALTIN TAHMİNİ: DOLAR NE OLUR, ALTIN YÜKSELİR Mİ?

Dolar kurundaki başarılı tahminleri ile adından söz ettiren Remzi Özdemir, Paramedya kanalı üzerinden paylaştığı son videosunda altının korku ve endişe ortamını sevdiğini belirterek “Gram altın için söylüyorum, 500TL gibi bir beklenti içine girmesinin anlamı yok, özellikle dolar fiyatlarındaki yükseliş durumunda ise dış sermaye kaynaklı olarak bir yükseliş gösterecektir” tahmininde bulundu.

Remzi Özdemir dolar tahmini için ise Merkez Bankası'nın dolara fazla düşüş için izin vermeyeceğini, dolar düştüğü anda kendisinin alıma başlayacağını ve bu alımlar sonrasında doların da yeniden yükseleceğini söyledi. Merkez Bankası'nın Ocak ayı faiz kararı ile indirim kararı alması durumunda ise doların tutulamayacağını söyledi. 

islam memiş dolar ve altın tahmini

İSLAM MEMİŞ 2022 SON DAKİKA GÜMÜŞ, GRAM ALTIN VE DOLAR TAHMİNİ KAÇ TL?

İslam Memiş 2022 yıl sonu gümüş tahmini için 20 lira tahmininde bulunurken 2022 yıl sonu gram altın fiyatı tahmini için ise 1.450 TL rakamını duyurdu. İslam Memiş dolar tahmini yorumu olarak ise dolarda 3 ay kadar daha dalgalanmanın devam edebileceğini, 12,60 TL seviyesini destek seviyesi olarak takip edeceğini söyledi. Düşüşlerin bitmediğini düşündüğünü belirten İslam Memiş, alım fırsatlarını beklemeye devam edeceğini Ocak ayı içerisinde hem TCMB Türkiye Merkez Bankası hem de Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanacak olan faiz kararının önemli olduğunu söyledi.

NOT: Burada yer alan bilgiler ismi geçen kişiler tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@