Ramazan Bayramı Yaklaştı, Bakanlık Harekete Geçti: İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı Yapılacak!

Ramazan ayının son günlerinde harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan Bayramı için gıda yardımlarına başladı.

Finans 26.04.2022 - 12:01 26.04.2022 - 12:04 Duygu Dilan Duman

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli faktörler çerçevesinde mağduriyet yaşayan ihtiyaç sahibi kişilere ve ailelere birçok farklı başlık altında yarım yapmaktadır. Bakanlık tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden bir kısmı hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hem de Mavi Kart sahibi vatandaşlara ulaştırılırken, bazı yardım modelleri sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsamaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmete sunulan sosyal yardım modellerinden biri olarak karşımıza çıkan gıda yardımları, Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte hanelere ulaşmaya başladı. Bakanlık, ilgili yardım modelinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gıda Yardımı 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 10’u aşkın yardım modellerinin arasında yer alan gıda yardımı, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Bakanlığın, ihtiyaç sahibi ailenin durumuna göre özel olarak belirlemiş olduğu gıda yardımı içerikleri, ihtiyaç olması halinde yıl boyunca vatandaşlara iletilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gıda Yardımı Hizmeti Başvuru Şartları

aile bakanlığı 2022 nisan barınma yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden birisi olarak karşımıza çıkan gıda yardımları, bazı şartların sağlanması durumunda ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilmektedir. Bu şartların başında başvuru sahibinin ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlaması ve hane içi kişi başına düşen aylık ortalama gelirin asgari ücretin 3’te 1’inden yüksek olmaması gelmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gıda Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan sosyal yardım modellerinden birisi olan gıda yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların, şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Söz konusu başvurular Sosyal Hizmet Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile kabul edilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@