Rekorlarla Gündem OIan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi İçin 11-15 Nisan Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi rekorlarına yenilerini eklemeyi sürdürürken haftalık hisse önerileri merak konusu oldu. Bu hafta hangi hisse senetleri yüksek kazanç potansiyeline sahipler? 

Finans 10.04.2022 - 18:11 10.04.2022 - 18:11 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinden meydana gelen son gelişmelerin ardından Borsa İstanbul oldukça önemli bir yatırım aracı haline geldi. Varlıklarını mevduat faizine yatıran vatandaşların kazançları KKM’ye rağmen enflasyonun altında kalıyor. Döviz ve altın piyasasında yatırım yapılması durumunda yine kazançlar enflasyon altın kalıyor. Türk lirası cinsinden varlıkların tek korunabildiği yer doğru hamleler yapılması şartıyla Borsa İstanbul oldu. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi yatırımcılara oldukça geniş kazanç imkanları sunabiliyor. 

REKORLARIN MERKEZİ 

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için tarihi günler yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta boyunca tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını defalarca yineleyen BIST 100 Endeksi asıl çıkışı haftanın son işlem gününde yapmıştı. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirerek rekoru bir adım daha öteye taşıdı. 

AHLATCI YATIRIM’IN GEÇEN HAFTAKİ HİSSE ÖNERİLERİNİN PERFORMANSI

Türkiye’de bazı yatırım şirketleri Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’ne ilgi gösteren yatırımcılara yönelik haftalık hisse önerileri yayınlıyorlar. Bu yatırım şirketleri arasında Ahlatcı Yatırım da bulunuyor. Ahlatcı Yatırım tarafından geçen hafta önerilen hisse senetleri arasında bulunan GARAN, KOZAL, LOGO, PRKM ve ULKER hisse senetlerinin hedef fiyat aralıklarına ulaştıkları bildirildi. Bir önceki hafta kapanış seviyeleri ile geçen hafta görülen en yüksek seviye esas alınarak değerlendirme yapıldığında ULKER hisse senedinin yüzde 10,8, KOZAL hisse senedinin ise yüzde 10,32 değer kazanımı sağladığı belirtildi. Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen haftalık hisse senetlerinin ortalama yüzde 5,42 değer kazandığı açıklandı. 

AHLATCI YATIRIM 11 – 15 NİSAN HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım tarafından 11-15 Nisan haftasına ilişki hisse önerileri de açıklandı. Buna göre bir önceki hafta hisse önerileri listesinde bulunan GARAN, KOZAL, LOGO, PETKM ve ULKER hisse senetleri listeden çıkarıldı. Bunların yenine yeni haftada haftalık hisse önerileri listesine DOHOL, GOZDE, EKGYO, ALFYO, CİMSA hisse senetleri eklendi. 

Not: Burada yer alan değerlendirmelerin tamamı ilgili yatırım şirketine aittir. Bu bilgilerle yatırım yapmak sizin risk anlayışınızla örtüşmeyebilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir!

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@