Renault Clio Tabanlı Mitsubishi Colt Geliyor! Türkiye'de Üretilecek, Ucuz Fiyatı İle Peynir Ekmek Gibi Satılacak!

Mitsubishi firmasının uygun fiyatlı otomobili olan Mitsubishi Colt ile alakalı önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre bu otomobil Oyak Renault’un Bursa’daki fabrikasında üretilmeye başlanacak. 

Finans 05.04.2022 - 20:10 05.04.2022 - 20:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de otomotiv sektörü ile alakalı olarak çok önemli bir açıklama yapıldı. Dünya devi Japon firması olan Mitsubishi’nin Avrupa ayağından yapılan açıklamaya göre firmanın ucuz fiyatlı otomobil modeli olan Mitsubishi Colt’un üretim adresi olarak Türkiye belirlendi. Türkiye’de başlanacak olan bu üretimin merkezi ise Oyak Renault’un Bursa’daki fabrikası olacak. 

MİTSUBİSHİ COLT BURSA'DA ÜRETİLECEK

Oyak Renault Bursa fabrikasında Megane Sedan üretimi yapılıyordu. Ancak bu otomobilin üretimi Karsan’a kaydırılınca boşluktan Mitsubishi Colt sürprizi çıktı. 2023 yılından itibaren Bursa’daki fabrikada Clio tabanlı olarak Mitsubishi Colt üretimi yapılarak Avrupa’ya dağıtımı sağlanacak. Bu gelişme Türkiye’de otomotiv sektörü için çok kritik gelişme olarak değerlendirildi. 

CLİO ÜZERİNE TASARIM YAPILDI!

Mitsubishi firması Avrupa ayağında yaşanan sıkıntılardan dolayı bazı operasyonel faaliyetleri Renault firmasına teslim etmişti. Bu gelişmenin ardından iki dev şirket arasında çok sayıda ortaklık geliştirildi. Şimdi bu ortaklığın gereği Renault Clio’nun alt yapısı üzerine tasarlanan Mitsubishi Colt için üretim aşamasına geçiliyor.

UCUZ FİYATI İLE PEYNİR EKMEK GİBİ SATILACAK

Mitsubishi Colt konsept itibariyle Clio modeline çok benzeyecek. Onu en ilgi çekici yapan ise ucuz fiyatı olacak. Bu açıdan şimdiden büyük bir kesimin ilgisi bu yöne çevrildi. 2023 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de de satışa sunulacak olan Mitsubishi Colt, Clio’nun benzinli ve hibrit güç ünitelerine de sahip olacak. 

HYBRİD SEÇENEĞİ BULUNAN VERSİYONU DA ÜRETİELCEK

Mitsubishi Colt için şu anda kapsamlı bir tasarım henüz paylaşılmadı. Ancak bu otomobil Renault’un Clio modelini çok andıracak. Ayrıca Mitsubishi Colt için Hybrid seçenekli bir versiyon üretimi de yapılıp piyasaya sürülecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@