Satılık konut imarlı hazine arazisi m2 satış fiyatı! Haziran 2022 Milli Emlak duyurusu

Konut imarlı satılık arsa için Milli Emlak Müdürlüğünden duyuru geldi. Niğde Merkez'de satışı yapılmak üzere ilana çıkılan hazine arsası için m2 fiyat listesi açıklandı.

Emlak Haberleri 03.06.2022 - 17:14 03.06.2022 - 17:15 Mustafa Karagöz

Konut imarlı arsa almak için kamu duyurularını bekleyenlere Milli Emlak Müdürlüklerinin duyuruları büyük fırsatlar sunuyor. Yeni yayımlanan duyuru kapsamında Milli Emlak Müdürlüğü, Niğde'de hazineye ait arazi satışı yapacak. Kurumun duyurusuna göre toplam 4 adet arsa satışı olacak. Satışlardan bir tanesi sanayi alanı imarlı dev arsa için olurken diğer 3 duyuru konut alanı imarlı arsa için olacak. 

İL MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KONUT İMARLI ARSA SATIŞI

Niğde Valiliği İl Milli Emlak Müdürlüğü duyurusunda; kent merkezi Selçuk Mahallesi içinde iki adet konut imarlı arsa satışı olacağını ilan etti. Kent içinde olan bu arsalardan bir tanesinin büyüklüğü 1810 m2 olarak duyuruldu. Bu arsa için 1 milyon 300 bin TL muhammen bedel açıklandı. Listede yer alan ikinci arsa ise 1849 m2 büyüklükte olan arsa için oldu.

Bu arsa için ise 1 milyon 325 bin TL muhammen bedel belirlendi. Kurumun satacağı 3. konut imarlı arsa ise Niğde Merkez Aktaş ve Cumhuriyet Mahallelerinde yer alıyor. Toplam büyüklüğü 5809 m2 olan arsa için 1 milyon 453 bin TL muhammen bedel açıklandı. Sanayi alanı imarlı olan ve toplam büyüklüğü 37.982 m2 olan arsa için ise 7 milyon 597 bin TL muhammen bedel açıklandı. 

SATIŞ TABLOSUNA BAKMAK İSTEYENLER

hazineden satılık arazi haziran 2022

İHALE BAŞVURU İŞLEMELERİ

İlan edilen bu tablonun ardından kurum bir de açıklamada bulunarak "Yukarıda nitelikleri, tahmini bedelleri ve geçici teminatları belirtilen 4 adet taşınmaz malın satış ihaleleri, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince Açık Teklif Usulü ile hizalarında gösterilen tarih ve saatlerde, Niğde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde, (Milli Emlak Müdürlüğü) teşekkül edecek Komisyon huzurunda yapılacaktır." bilgisini verdi. 

Arsaları almak isteyenler başvuruları tamamlamalarının ardından 20 Haziran tarihinde ihaleye katılacaklar. İhale sürecinde en yüksek teklifi verenler arsaları almaya hak kazanacaklar. Daha sonra Milli Emlak Müdürlüğü'nün peşin veya taksitli ödeme seçenekleriyle ödeme süreci tamamlanacak. 

Başvuru yapacak olanlar ihale tarihinden önce Milli Emlak Müdürlüğündenden açık artırmaya dair dosyalar ve şartnameleri ücretsiz olarak görebilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@