Savaş Sonrası Kuyumculardan Flaş Altın Tahmini: Savaşın Fitili Ateşlendi Altının Pimi Çekildi Sarı Kızı Tutana Aşk Olsun

Rusya - Ukrayna savaşı sonrasında ons altının fiyatı patlama yaşamıştı. Kuyumcuların altın yorumları peş peşe gelirken ortak görüş altında yeni rekor beklentisi oldu. 2022 yıl sonu altın tahmini!

Finans 28.02.2022 - 16:30 28.02.2022 - 16:30 Gülcan Özer

Tüm dünyanın yaptırım tehdidine rağmen Rusya yapmış olduğu açıklama ile Perşembe günü Ukrayna topraklarına askeri operasyon başlatmıştı. Savaşın patlak vermesinin ardından gözler altın ve dolara çevrilmiş, piyasalar ilk şok dalgası ile sert fiyatlamalar yapmıştı. İlk şokun atlatılmasının ardından daha sakin fiyatlamalar görülse de altında yükseliş devam etmişti. 

Süreçte altının kalbini tutan Kapalı Çarşı esnafı ve kuyumcular yeni altın tahminlerini açıklarken Kuyumcular Odası Başkanı da konu hakkında değerlendirmede bulundu. Kuyumcuların altın yorumları, altın düşecek mi, yükselecek mi, Rusya Ukrayna savaşı biterse altın ne olur, altında yön ne olur, 2022 yıl sonu altın tahmini kaç TL, ne kadar?

KUYUMCULARIN ALTIN YORUMLARI: RUSYA UKRAYNA SAVAŞI ALTINI NASIL ETKİLER?

Savaşın piyasalara olan etkisini değerlendiren Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, ons altının bundan sonra 1750 dolar seviyesinin altına düşmesinin ihtimal dışı olduğunu belirterek savaşın boyutuna göre ise 2 bin dolar sınırını aşarak 2.250 dolar sınırını görebileceğini söyledi. 

altında rekor tahmini kuyumcular

Altının her zaman yatırımcının güvenilir limanı olduğunu belirten Özman enflasyonun da altını desteklediğini hatırlatarak "Dünyada bir enflasyon var, bu enflasyon karşısında altın ülkelerin para birimine karşı en azından değer kaybetmeyecek. Altın fiyatlarının enflasyon ile birlikte düşmeyeceği kesinleşirken savaşta altındaki yükselişi destekledi" diyerek altının yükselişini sürdüreceğini öngördü. 

altın fiyatları tahmini rekor beklentisi

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA ALTIN YORUMU: 2022 YIL SONU GRAM ALTIN TAHMİNİ BEKLENTİSİ KAÇ LT, YIL SONUNDA 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLUR?

Katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayında yaşanan gelişmeleri değerlendiren İslam Memiş bu süreçte yatırımcılara kesinlikle kaldıraçlı işlemlerden uzak durmaları gerektiğini belirterek bu işlemleri yapmaya devam eden kişilerin batacakları uyarısında bulundu. İslam Memiş altın yorumu ile piyasalarda teknik olarak okunabilecek rakamlar olmadığını, piyasanın istikrarını kaybettiğini ons altının fiyatının 1974 dolar seviyesinden bir anda 1833 dolar seviyesine düştüğünü belirterek "Pazartesi sabahı bir bakıyorsunuz tekrar eski seviyesine dönmüş" dedi ve 2022 yıl sonu gram altın tahmini beklentisi olarak bu sefer hedefini biraz daha yükselterek 1.500 TL rakamını açıkladı. 

NOT: Burada yer alan bilgiler haberde ismi geçen kişiler tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@