Şekerin Tadı Kaçtı! Toz Şeker Fiyatlarına Rekor Zam Açıklandı, 50 KG Çuval Fiyatı 750 Liraya Fırladı

Türk Şeker Fabrikaları tarafından şeker fiyatlarına rekor zam açıklandı. Ucuz şekere yüzde 67 zam gelirken 50 kg şeker çuvalı fiyatı 750 liraya ulaştı.

Şekerin Tadı Kaçtı! Toz Şeker Fiyatlarına Rekor Zam Açıklandı, 50 KG Çuval Fiyatı 750 Liraya Fırladı

Yükselen şeker fiyatlarına bir son dakika zam haberi daha açıklandı. Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından yayımlanan resmi açıklama ile şeker fiyatları için okkalı zam resmen duyuruldu. Tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım tarafından yapılan paylaşım ile şekere yüzde 67 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Hatırlanacağı üzere şeker fiyatlarında yaşanan yükselişi durdurmak amacı ile Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde ucuz toz şeker satışına başlanacağı ilan edilmişti. Piyasa fiyatının çok daha altında kalan toz şekeri almak için marketlerin önünde oluşan uzun kuyruklar sık sık haberlere konu olmuş, vatandaşın tepkisini çekmişti. An itibari ile yapılan kallavi zam ile Tarım Kredi Marketlerde ucuz toz şeker satışı da sona ermiş oldu.

SON DAKİKA ZAM HABERİ: ŞEKERE ZAM VAR MI, TOZ ŞEKERE ZAM GELDİ Mİ?

Evet, ne yazık ki Dünya Gazetesi yazarı tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile "Şekere büyük zam! Türk Şeker, Tarım Kredi ve bazı marketlere ucuza sattığı şekere % 67, diğerlerine % 37 zam yaptı Kristal şekerin fabrika satış fiyatı 27 Haziran itibariyle 50 kg. şeker Tarım Kredi vb. marketlere 390 TL’den 650 TL’ye, diğerleri için 550 TL’den 750 TL’ye çıktı" diyerek yeni satış rakamlarını duyurdu.

ali ekber yıldırım şekere zam

50 KG ŞEKER ÇUVALI NE KADAR, 1 ÇUVAL ŞEKERİN FİYATI KAÇ TL OLDU?

Yapılan son dakika zam açıklaması ile toz şeker fiyatlarına rekor zam resmen açıklanırken, söz konusu zam 27 Haziran 2022 Pazartesi günü itibari ile geçerli olacak. Tarım kredi marketlerde şekerin satış fiyatı 13 TL olarak ilan edilirken diğer marketlerde ise şekerin kg satış fiyatı 15 TL olarak uygulanacak. 50 kg şeker satış fiyatı Tarım Kredi Marketlerde 390 liradan 650 liraya çıkartılırken, diğer marketlerde ise bu fiyat 550 liradan 750 liraya yükseltilmiş oldu.

Hafta sonu marketlerin şeker reyonlarında yoğunluk olması beklenirken vatandaşın zamdan önce alım yapma telaşına düşerek marketlerde yoğunluk oluşturabileceği belirtiliyor. Yeni zamlı fiyatlar için uygulama tarihi 27 Haziran 2022 olarak ilan edildi.