Selçuk Geçer Doların Kırılma İhtimali Gördü! Ünlü Ekonomist Doların Her An Patlayabileceği Uyarısında Bulundu!

Piyasalara ilişkin yüksek tahminleri ile gündem olan Ekonomist Selçuk Geçer, yine tartışma yaratacak bir yorumda bulundu! İşte Selçuk Geçer’den yeni kritik tahminler…

Finans 25.05.2022 - 10:54 25.05.2022 - 11:03

Dolar/TL son haftalarda yeniden sert yükselişte. Kur korumalı mevduat sistemi ile gelen yeni süreçte bir süre 13 lira bandında kaldıktan sonra 14 liraya çıkan ve Mayıs 2022 itibariyle 16 lirayı geçen dolar kuru, piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dolar karşısında yeniden sert değer kaybı yaşayan Türk Lirası hakkında Selçuk Geçer’den kritik değerlendirmeler geldi. Dolar/TL’nin 16 lirayı geçmesinin ardından gelen tahminler dikkat çekiyor.

Dolar Türkiye’de Çok Büyük Patlayabilir!

Türk Lirası son yılların en büyük değer kaybını yaşamaya devam ediyor. Yaşan bu olumsuz gelişmeler sonrasında sosyal medya üzerinden kritik değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Selçuk Geçer ise yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Resmi sosyal medya hesabından dolar/TL’nin 16 lirayı aşmasının ardından yaptığı değerlendirme gündem oldu. Dünyada dolar endeksi düşerken Türkiye’de doların yükselmeye devam ettiğini ifade eden Selçuk Geçer, ‘’anlayın ki büyük patlayacak’’ diyerek piyasalardaki son gelişmelere dikkat çekti.

Dolar/TL Ne Kadar Oldu?

doları-14-tl-yaparlar-mı

25 Mayıs Çarşamba gününde dolar/TL yukarı yönlü hareketine devam ediyor. Bir süre 14 lira seviyelerinde dengede kaldıktan sonra 15 lira seviyesine fırlayan ve burada uzun kalmayarak 16 lirayı gören dolar/TL’de yükseliş devam ediyor. Önceki tahminlerinde doların 30 liraya kadar gidebileceğini aktaran Selçuk Geçer, doların 16 lira seviyesinin biraz üzerine çıkmasının ardından tahminlerini yineledi. 25 Mayıs 2022 Çarşamba gününden hafta orta itibariyle dolar/TL ise 16,19 lira seviyelerinden günün ilk saatlerinde işlem görmeye devam ediyor.

Döviz Fiyatlarında Son Durum Ne?

25 Mayıs itibariyle hafta ortasında Türkiye’de gün içinde önemli bir verinin gelmesi beklenmiyor. Yurt dışında ise ABD odaklı siparişler, ihaleler ve FOMC tutanakları ile Almanya’da final GSYH rakamları takip edilecek. Dolar/TL 16 lira seviyelerinden işlem görürken, euro/TL ise 17 lirayı aşmış durumda. Gün içinde hareketin devam etmesi bekleniyor.  

Emlak365 yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığı yetkili kişi/kuruluşlar tarafından yapılır. Emlak365’in haber kaynakları uzman tahminlerinden oluşur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@