SGK'dan dul yetim maaşı ile yaşlılık aylığı alanlar için! Halkbank 192 TL taksitle 5.000 TL veriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden emekli veya dul yetim maaşı alanlar için Halkbank hızlı acil ucuz ve kolay ödemeli ihtiyaç kredisi veriyor. 5.000 TL ihtiyacı olanlar için o paket.

Finans 15.04.2022 - 12:40 15.04.2022 - 12:40 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Halk Bankası kendisinden maaş alan emekliler için sağladığı ihtiyaç kredisi paketleriyle çok özel avantajlar sunuyor. Daha önce bankaya gelerek maaş müşterisi olmuş yada kimliğiyle yeni başvuru yapan emekliler için geçerli kredi paketlerinden birisi çok yüksek limitle sağlanan mutlu emekli kredisi. Bu kredi paketi 100.000 TL limitli ve düşük faiz oranlı. Bankanın ikinci kredi kampanyası ise mini kredi paketi. Hemen kullanılabilecek olan kredi için Halk Bankası çok kolay ödeme yöntemleri sağlıyor. 

HALKBANK'TAN EMEKLİ MAAŞ MÜŞTERİLERİNE

Halkbank mini emekli kredisine ilişkin detayları resmi sitesinden yayımladı. Nisan ayının ortasından itibaren başvuru yapılabilecek olan kredi başvuruları en fazla 5.000 TL için olacak. Kredi geri ödemelerinde uygulanacak olan aylık faiz oranı ise yüzde 1.58 olarak duyuruldu. Emekliler için sağlanan kredi için en önemli detay ise uzun vade. 5.000 TL ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli şekilde ödenebilecek. 

Geri ödemelere ek avantajlar da sunuluyor..

Mini emekli kredisi ile ihtiyaçlarını karşılayan emekliler, dul veya yetim maaşı alan vatandaşlar geri ödemelerini standart olarak aylık eşit taksit ödemeleriyle yapabilecekler. Bunun dışında ikinci tercih ise kredi geri ödemelerinin farklı ödeme planları ile ödenmesi. Ek geliri olan yada ekonomik planlaması bulunan emekliler 5.000 TL ihtiyaç kredisini artan veya azalan taksitli çekebilirler. Bunun yanında aylık ödemek istemeyenler 3 ayda bir eşit taksitle kredi başvurusunda bulunabilirler. Dileyen emekliler ise başvurularını serbest ödemeli olarak yapabilirler. 

ÖDEME PLANINI İNCELEMEK İSTEYENLERE

Halk Bankası'nın sunduğu 36 ay vadeli yüzde 1.58 faizli ve 5.000 TL ihtiyaç kredisi için başvuru yapılırsa ödemeler aşağıda yer alan tablodaki gibi olacak. Söz konusu tablo Halkbank'ın web sayfasından ilan edildi. 

halkbank nisan 15 5.000 tl

Halkbank web sitesinde ayrıca kredi paketi adına "Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için aylık %1,58 faiz oranı ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 36 ay vadeli kredimizdir." açıklamasında bulundu. 

Tüm bilgiler ışığında; başvuruda bulunacak olan emekliler Halk Bankası'nın internet bankacılığını, mobil uygulamasını ve şubelerini kullanabilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@