Sigara Fiyatlarına Büyük Zam Son Dakika Olarak Duyuruldu! Zamlı Sigara Fiyatları Kaç TL Oldu, Ne Kadar Zam Geldi?

Sigara fiyatlarına zam yağmuru hız kazandı. Peş peşe gelen zamlara bir yenisi daha eklendi ve sigara fiyatlarına yeni zam haberi resmen duyuruldu. Sigaraya zam var mı, geldi mi, ne kadar, kaç TL?

Finans 10.05.2022 - 14:20 12.05.2022 - 06:54 Gülcan Özer

Son dönemin zam şampiyonları arasında yer alan sigara fiyatlarına yeni zam haberi açıklandı. Son dönemde peş peşe gelen zam haberleri ile sigara tiryakilerini üzen sigara fiyatlarına yeni zam duyurusunu yine Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş yaptı. 

Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklaması ile sigara fiyatlarına yeni zam haberini "zamlar devam ediyor" diyerek duyuran Aybaş sigaraya yeni zam geldiğini ilan etti. Peki, sigaraya ne kadar zam geldi, zamlı sigara fiyatları ne kadar, sigaralara kaç TL zam geldi?

SİGARA FİYATLARINA YENİ ZAM HABERİ: SİGARAYA NE KADAR, KAÇ TL ZAM GELDİ?

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş iğneden ipliğe pek çok ürüne rekor oranda zam yapılmasına neden olurken, son dönemde en çok zam görenlerin birinde sigara fiyatları olarak öne çıkmıştı. Son gelen zamlarla rekor seviyeleri gören sigara fiyatlarına yeni zam haberini yine Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş verdi. 

Özgür Aybaş resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında yeni zamlı sigara fiyatlarını açıkladı. Yeni liste ile beraber sigara fiyatlarına ortalama 2 liralık zam yansıtıldığı görüldü. Yeni zamların ardından bu grup içerisinde yer alan en pahalı sigara fiyatı 29 liraya yükselirken en düşük ve ucuz sigara fiyatı 25 TL'nin üzerine tırmanarak 26 liraya ulaşmış oldu. Sigaraya gelen zamlar sigara tiryakilerini isyan ettirirken yeni zamma sosyal medya üzerinden tepkiler gecikmedi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@