Şimdiye Kadar Gram Yanılmadı! İslam Memiş 2022'de Ne Olur Açıkladı: 2022 Altın Fiyatı Tahmini Beklentisi Yorumları

Uzmanların altın yorumları, fiyat tahminleri, analizleri yakından takip edilirken İslam Memiş altın yorum son dakika değerlendirmesi ile gündeme geldi. Altın-alacaklar dikkat, 2022, 2023 altın ne olur

Finans 22.11.2021 - 14:47 22.11.2021 - 14:50 Gülcan Özer

Dünyada ve Türkiye'de alevlenen enflasyon yangını altın fiyatları üzerinde olumlu etki yaratmış, enflasyonist baskı altında altın fiyatları rekordan rekora koşmuştu. Özellikle de Merkez Bankası tarafından geride bıraktığımız Perşembe günü yapılan 100 baz puanlık faiz indirimi hamlesi sonrasında altın fiyatlarında sert bir yükseliş yaşanmış gram altının fiyatı 665 TL seviyesini görerek 670 TL sınırına dayanmıştı. 

Yaşanan bu yükselişin etkisi ile elinde altını bulunanlar ve ters pozisyonda uzun süre beklemek zorunda kalan kişilerin kar satışları başlarken Para piyasaları ve değerli madenler uzmanı İslam Memiş yeni altın fiyatı tahminleri ve altın yorumları ile gündeme bomba gibi düştü. Son dönemin en fazla yanıt aranılan soruları arasında gösterilen "altın fiyatları ne olur, düşer mi, düşecek mi, yükselir mi, gram altın alınır mı, elinde altın olanlar ne yapmalı, bozdurmalı mı, satmalı mı?" sorularına yanıt verdi. 

2021 ALTIN FİYAT TAHMİNLERİ SON DAKİKA: GRAM ALTIN ALINIR MI?

Kuyumcular altın yorumları ile dikkat çekerken bu isimlerden biri de piyasalar tarafından yakından takip edilen İslam Memiş oldu. İslam Memiş yapmış olduğu son altın yorumları ile hem altın alım ve satımları için fırsat uyarısında bulundu hem de 2022 altın fiyatları tahminleri ile dikkat çekti.

islam memiş altın yorumu 22 kasım

Altın fiyatlarında şu anda aşağı yönlü düzeltme hareketi beklentisi olduğunu belirterek 630 - 615 - 600 lira seviyelerinin öne çıktığını belirterek "Gram altın alınır mı diye bana çok sayıda soru geliyor. Son dönemde geçerleşen tarihi zirve seviyeleri ile beraber panik alımı yapmak için bu zamanlar çok uygun değil. Ben sabırlı bir şekilde bekleyen yatırımcıların ilerleyen tarihlerde belirttiğim seviyelerden alma imkanı bulabileceğini tahmin ediyorum" diyerek alım için aceleci davranılmaması gerektiğini vurguladı. altın fiyatları ne olur 22 kasım

ELİNDE ALTINI OLANLAR NE YAPMALI, SATMALI MI?

Elinde altını olan kişilerin düşüş halinde panik olmaması gerektiğini belirten İslam Memiş 2022 altın fiyatları için yükseliş trendinin devam etmesini beklediğini belirterek "Yüzde 40 civarında altın yatırımı yapanlara getiri sağlamasını bekliyorum" diyerek satış için aceleci davranılmaması gerektiğini söyledi.

islam memiş altın analizi 22 kasım

2022'DE ALTIN FİYATLARI NE OLUR, GRAM ALTIN 750 TL OLUR MU?

Altın fiyatlarında şu anda yoğun bir köpük oluşumu yaşandığını belirten İslam Memiş altın yorumu ile 2022 altın fiyatı tahmini rakamını "Şu anda gram altın fiyatları için teknik olarak bir düzeltme hareketi yaşanmasına ihtiyaç duyuluyor. Fakat 2022 senesinde biraz daha orta ve uzun vadeli olarak duruma yaklaşırsak gram altın fiyatları için 750 lira söz konusu olabilir" diyerek 750 TL olarak duyurdu. 

altın fiyatlarında son durum ne 22 kasım

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenerek hazırlanmış olup, haberimizde emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. Yatırım tavsiyesi sadece aracı kurumlar tarafından verilmekte olup, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirelemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@