Skoda'dan Kafaları Karıştıran Fiyatlar Duyuruldu! Skoda Superb Combi Scout Versiyonu Türkiye'de Bu Fiyata Satılıyor!

Son dönemde Türkiye’de öne çıkan otomobil markaları arasında yer Skoda, Superb’nin station wagon modelinin fiyatını duyurdu! Skoda alacaklara büyük şok!

Finans 23.05.2022 - 09:46 23.05.2022 - 10:30

Volkswagen AG çatısı altında faaliyetlerine devam eden ve yenilikçi modelleri ile piyasalarda fırtınalar estiren Skoda, Türkiye’de de özellikle Superb modeli ile dikkat çekiyor. Çekya merkezli üretim gerçekleştiren ve dünya devi otomobil markalarından biri olan Skoda, en sevilen ve tutulan modellerinden olan Superb’nin station wagon türündeki Combi modelinin Scout versiyonunda yeni Türkiye fiyatlarını duyurdu. Özellikle SUV modellerine alternatif olabileceğinin ifade edildiği modelin satış fiyatı ise resmen dudak uçuklatıyor.

Skoda Suberb Combi Teknik Özellikleri ve Tasarımı

skoda

Tasarımı ve teknik detayları ile bir hayli dikkat çeken Skoda Superb Combi, önden çekişli ve station wagon tasarımı ile dikkat çekiyor. 1.5 TSI ACT motor ile gelen Skoda Superb Combi, 150 beygir güce ve 7 iler DSG şanzımana sahip. Aracın ayrıca 4.8 metre uzunluk ve 1.8 metre yükseklik özellikleri de öne çıkıyor. 630 litrelik bagaj hacmi ise Skoda Superb Combi modelinin adından çokça söz ettirmesini sağlayan özelliklerinden biri olmayı başardı.

Tasarımında ise klasik station wagon detaylarına yer verilse de sedan ve SUV karışımı bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Hali hazırda SUV modellerine bir alternatif olabileceği konusunda beklenti yaratılmasına karşın aracın bu beklentileri karşılaması tesadüf değil. 18 inç jantlara sahip araç, 0 – 100 km’ye 9,3 saniye gibi bir sürede ulaşabiliyor. Skoda Superb Combi Scout modeli hem tasarım hem de teknik detaylarının dışında Türkiye’de fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Skoda Superb Combi Modelinde Görülmemiş Fiyat!

Skoda Suberb Combi modeli ile Türkiye’de de beğeni toplasa da yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor. SUV modellere alternatif yaratacak yeni bir station wagon modeli olarak tasarlanan Skoda Superb Combi Scout versiyonu, 1 milyon 144 bin 900 TL fiyat ile satışa çıktı. Türkiye’de son dönemde artan kur, yüksek vergiler ve sektörde görülen çip ve hammadde krizi gibi nedenlere bağlı olarak fiyatı bir hayli yükseldi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@