Son Dakika: 1 Çeyrek Altın 1.310 TL Oldu! Altında Yükseliş Sürecek Mi?

Altın fiyatları yükseldi! 6 Aralık 2021 Pazartesi gününe yeni rekorla başlayan gram altının fiyatı yanı sıra çeyrek, yarım, tam altın, 22 ayar bileziğin gram fiyatı da yükseldi.

Son Dakika: 1 Çeyrek Altın 1.310 TL Oldu! Altında Yükseliş Sürecek Mi?

Piyasalarda yaşanan yukarı yönlü hareketlilik 6 Aralık 2021 Pazartesi günü de devam etti. Altın fiyatları sert yükselişini sürdürken özellikle de çeyrek altının fiyatı dikkat çekti. Gram altın fiyatları da yeni güne yeni rekorla başlangıç yaptı.

İç piyasada dolar kurunda yaşanan yükseliş, dış piyasada ise ons altının fiyatının yukarı yönlü hareket etmesinden destek bulan gram ve çeyrek altının fiyatı yeni haftaya yeni rekorla başlamış oldu. Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş altın borcu olanları üzerken altına birikim yapan kişileri ise sevindirdi.

ALTIN VURUŞ! ÇEYREK ALTININ FİYATI REKOR KIRDI

Eskiden düğünlerde uzak akrabalara takılan ve bebek görme hediyesi olarak götürülen çeyrek altının fiyatı cep yakmaya devam ediyor. Yükselen altın fiyatları ile beraber çeyreğin satış fiyatı da artarken yeni rekor haberi geldi.

çeyrek altın fiyatı 6 aralık

Gram altının fiyatı gün içerisinde 797 TL seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra gelen yoğun kar satışı baskısı ile 793 TL seviyesine kadar geri çekildi. Hamit altın fiyatı 5 bin 310 TL seviyesine yükselirken reşat altın fiyatı da yine 5 bin 310 TL satış fiyatı ile işlem görmeye başladı.

Çeyrek altının alış fiyatı 1.242,75 TL olurken çeyrek altın satış fiyatı ise 1.310 TL seviyesini görerek tarihi rekorunu geliştirmiş oldu. Yarım altının alış fiyatı 2 bin 484 liraya, satış fiyatı ise 2 bin 620 TL oldu. 22 ayar bileziğin gram alış fiyatı 709,54 TL ve satış fiyatı ise 755 TL oldu.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında korku ve panik ile alım ya da satış yapılmaması gerektiğini belirterek fiyatlarda düzeltme hareketleri yaşanabileceğini söyledi.

SONRAKİ HABER