Son Dakika Kredi Faiz Oranları! Konut Kredisinde Devlet Bankalarından Haftasonu Atağı

Devlet Bankalarının konut kredisi faiz oranları yüzde kaç oldu? En düşük faizli konut kredisi hangi bankada? Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank konut kredisi faizlerinde son dakika oranları.

Finans 16.10.2021 - 10:06 16.10.2021 - 10:06 Mustafa KARAGÖZ

Devlet bankalarının konut kredisi Ekim ayı ortası faiz oranlarında indirim olup olmadığı çokca araştırılıyor. Konut fiyatlarında yaşanan yükselmeler nedeniyle vatandaşlar en kısa zamanda kendi evini almak isterken ev almak isteyenlerin ilk tercih konut kredisi. 

Konut kredisiyle ev almak isteyenlerde ilk tercih olarak devlet bankalarının imkanlarını araştırıyorlar. Devlet bankalarının hangi faiz oranı ve hangi özel ödeme olanakları ile kredi sağladığını merak edenler için kampanyalı kampanyasız faizleri derledik. 

VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ 16 EKİM

Vakııfbank kampanyalı konut kredisi sağlayan bankaların başında geliyor. Düşük faiz olanağı sağlayan bankanın standart kredi faiz oranları da diğer bankalara göre çok düşük seviyede. Vakıfbank Sarıpanjur kredi olanakları ile müşterilerine vade farksız 120 ay vade olanağı da sunuyor. 

16 ekim vakıfbank

* Vakıfbank kampanyalı Yeşil Ev Konut Kredisinde Enerji Sınıfı A olan daireler için 120 ay vadeli konut kredisi aylık yüzde 1.25 faizle. 

* Vakıfbank kampanyalı Yeşil Ev Konut Kredisinde Enerji Sınıfı A olan daireler için 120 ay vadeli konut kredisi aylık yüzde 1.35 faizle. 

* Vakıfbank kampanyasız Sarıpanjur Konut Kredisinde tüm daireler için 120 ay vadeli konut kredisi aylık yüzde 1.37 faizle. 

16 ekim halkbank

Kredisini Halkbank üzerinden kullanmak isteyenlere ise Hesaplı Evim ve Canım Evim kredi olanakları sunuluyor. İki kredi paketinde müşterilere hemen hemen aynı özellikler sağlanıyor. Hesaplı evim konut kredisi ile ön planda olan bankanın 120 ay vadeli esnek ödeme  olanağı da bulunuyor. 

* Halkbank 120 ay vadeli Hesaplı Evim Konut Kredisi ile kendi evini alacaklara Ekim ortasında aylık yüzde 1.38 faizle kredi verilir. 

* Halkbank 120 ay vadeli Canım Evim Konut Kredisi ile kendi evini alacaklara Ekim ortasında aylık yüzde 1.48 faizle kredi verilir. 

16 ekim ziraat bankası

Türkiye'de her il ve ilçede yer alan şube ağı ile tüm müşterilerinin yanında olan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı da en fazla aranan krediler arasında yer alıyor. Banka müşterilerine en düşük oranlardan birini sunarken emeklilere, kamu çalışanlarına, özel sektörde çalışanlara aynı faizle kredi sağlıyor. 

* Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi kapsamında yer alan Emeklinin Artısı, Çalışanın Artısı ve Herkes için konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@