Şubat Ayı Sonu İtibari İle En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenler kişiler bir yandan konut kredisi faiz oranlarına indirim beklerken bir yandan da yükselen ev fiyatları nedeni ile biran önce almıda bulunmak istiyorlar.

Finans 27.02.2022 - 09:15 27.02.2022 - 09:16 Gülcan Özer

Ev fiyatlarında yaşanan yükseliş alım için bekleyen kişileri zorlamaya devam ederken vatandaş biran önce ev sahibi olabilmek adına en uygun konut kredisi veren bankalar için araştırma yapmaya devam ediyor. Şubat ayının bitmesine sayılı günler kala kredi faiz oranları güncellendi. 

Bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncelleme sonrasında bazı özel bankalar faiz indirimi yaparken ne yazık ki konut kredisi faiz oranları yine de psikolojik eşik olarak gösterilen yüzde 1 seviyesinin altı olan 0.99 seviyesini göremedi. Peki, en uygun konut kredisi hangi bankada, en düşük kredi faiz oranı kaç, bu faiz oranları ile konut kredisi çekerek ev alınır mı?

VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 2022 GÜNCEL ORANLARI KAÇ?

Bankaların konut kredisi faiz oranları, TCMB Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimlerine rağmen halen yüksek seviyelerde yer alırken vatandaş ev sahibi olmak için umudunu yeni bir konut kredisi kampanyası haberine bağlamıştı. Ne yazık ki bu konu hakkında tek adım atan bankalar devlet bankaları oldu. Kamu bankaları en ucuz kredi veren bankalar olarak ilk sırada yer aldı. 

devlet bankaları konut kredisi faiz oranları 27 şubat

Şu anda devlet bankaları tarafından sıfır ev sahibi olmak isteyen kişilere yüzde 1.20 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlanırken ikinci el konut sahibi olmak isteyen kişiler için ise en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.29 olarak uygulanıyor. 

özel bankalar konut kredisi faiz oranları 27 şubat

ÖZEL BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE, EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Son dönemde Merkez Bankası tarafından peş peşe yapılan açıklamalar ve faiz indirimi çağrıları sonrasında özel bankalarda da faiz indirimi başladı. Bazı özel bankalar kredi faiz oranlarında indirime giderken yine de kamu bankaları ile aralarındaki faiz makasını korudular. Yapılan faiz indirimi ile konut kredisi faiz oranı yüzde 2 üzerinde olan bazı özel  bankalar bu rakamı sınırın hemen altına çekti. 

Fibabanka yüzde 1.95 faiz oranı ile en uygun konut kredisi veren özel banka olurken İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.95 ve ING Bank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.99 olarak güncellendi. Akbank konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.96 oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@