Tamiri Ekonomik Olmayan Araçlar 6.000 TL, 8.000 TL ve 9.000 TL'ye Satışa Çıkarıldı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin araç satış ihaleleri arasında tamir masrafı çok olan araçlar bulunuyor. Bu araçlar çok ucuz rakamlara satılıyor.

Finans 10.09.2021 - 19:09 10.09.2021 - 19:09 Mustafa KARAGÖZ

Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda araç satış ihalesi düzenleneceğini kamuoyuna duyurdu. Söz konusu araç satış ihale ilanında çok sayıda aracın satışı yapılacak. Araçların bir bölümünün tamirinin ekonomik olmadığı ifade edilirken bir bölümünün de tamir ile kullanılabileceği açıklandı. İlan edilen listede yer alan ikinci el araçlar, satış fiyatları ve ihale başvuru işlemleri şöyle;

ARAÇ SATIŞ İHALE İLANLARI

Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yayımlanan ilanda toplam 32 aracın satışı yapılacağı açıklandı. İlan edilen listede 15 aracın tamirinin ekonomik olmadığı bildirilirken 17 aracın ise tamir ile kullanılabileceği bildirildi. Listede yer alan araçların bir bölümü binek otomobil olurken diğer araçlar kamyonet ve minibüs olarak ilan edildi. 

Araçlar için belirlenen muhammen bedellere dair bir tablo yayımlayan kurum, hangi aracın hangi muhammen bedel ile ihaleye çıkacağını duyurdu. Listede yer alan araçlar için 6.000 TL'den başlayan fiyatlar belirlendi. Tabloda 8.000 TL, 9.000 TL'ye çok sayıda araç satışı yapılacağı bildirildi. 

Fiyat Tablosu

ağrı araç satışı 2ağrı araç satışı 1

Kurum ihalenin nasıl ve nerede düzenleneceğine dair "Yukarıda bulunduğu yerleri ve nitelikleri belirtilen  araçlar, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulüyle yapılacak olan satış ihaleleri; karşılarında belirtilen tarih ve saat de Ağrı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonu (Fırat Mah. Yaşar Kemal Cad. NO:257  3. Katta bulunan Konferans Salonunda) toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Araç satışları için gerçekleştirilecek ihaleler 22 ve 23 Eylül tarihlerinde düzenlecek. Başvuruda bulunacak olanlar başvurularını ihale tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri için Ağrı Çevre ve Şehricilik İl Müdürlüğünde (Milli Emlak Müdürlüğü) birimden tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@