Tarım Kredi Marketlerden Beklenen Açıklama Geldi! Un, Yağ, Tuvalet Kağıdında İndirim Yapılacak!

Tarım ve Kredi Kooperatifleri Marketleri'nden vatandaşların beklediği haber geldi. Zamlı fiyatlarının yeniden aşağı çekileceği bildirildi.

Tarım Kredi Marketlerden Beklenen Açıklama Geldi! Un, Yağ, Tuvalet Kağıdında İndirim Yapılacak!

Döviz kurundaki son 3 aylık hızlı yükseliş başta gıda sektörü olmak üzere birçok sektörü olumsuz etkiledi. Dolar arttıkça market fiyatları arttı, vatandaş da alışveriş yapmak istediği marketten eve eli boş döndü. Öyle ki son dönemde un, yağ, şeker ve kahve alımlarına kota konularak stokçuluk yapıldı.

Market Fiyatları Düşecek!

Doların yavaş yavaş eski seviyesine dönmesiyle vatandaşlar gözünü market etiketlerine dikti. Konuya ilişkin sevindirici haber Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik Genel Müdürü Bayramali Yıldırım'dan geldi.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından sonra döviz kurlarında yaşanan düşüşe işaret ederek, Tarım Kredi Kooperatif Market olarak vatandaşlara destek olmak için girdi fiyatlarında indirim olmasını beklemeden etiket fiyatlarında indirim yaptıklarını söyledi.

Yıldırım, fiyatların yükseldiği dönemde fiyatları en düşük seviyede tuttuklarını, şimdi de fiyatlar düşerken ilk indirimi yaparak piyasaya öncülük ettiklerini dile getirdi.

Tarım Kredi Marketlerden Beklenen Açıklama Geldi! Un, Yağ, Tuvalet Kağıdında İndirim Yapılacak! - Resim 1

Un, Ayçiçek Yağı, Tuvalet Kağıtlarında İndirim!

Sözlerine devam eden Yıldırım, fiyatı en çok yükselen yağ, bakliyat, deterjan ve kozmetik grubu ürünlerde indirim yaptıklarının altını çizerek; un fiyatlarında yüzde 27, ayçicek yağında yüzde 11 ve tuvalet kağıtlarında yüzde 30 indirim yaptıklarını belirtti. Yıldırım, piyasaya öncü olduklarını ifade ederek yakın süreçte diğer marketlerde de indirim yapılacağını söylerek vatandaşın yüreğine su serpti.

SONRAKİ HABER