Taşıt kredisi arayanlara faizsiz seçenek! Ziraat Katılım'ndan kampanyalı finansman ürünü

Taşıt kredisiyle araç almak isteyenler faizsiz bankacılık ürünlerini tercih ettiklerinde en dikkat çeken seçenekleri sunan bankaların başında Ziraat Katılım Bankası geliyor.

Finans 18.04.2022 - 12:43 18.04.2022 - 12:43 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Ziraat Katılım Bankası faizsiz bankacılık işlemleri ile vatandaşların ev alımlarına, gayrimenkul sahibi olmalarına yada nakit sorunlarını gidermelerine yardımcı oluyor. Bankanın müşterileri için sağladığı bir diğer olanak ise araç alımlarında. Kendi arabasını almak isteyenler için Ziraat Katılım Bankası'ndan hem sıfır araç finansmanı hemde ikinci el taşıt finansmanı kullanmak mümkün. 

ARAÇ ALMAK İSTEYENLER İÇİN FAİZSİZ FİNANSMAN SEÇENEĞİ

Araç alımlarında Ziraat Katılım Bankası'nı tercih edenler başvuruda bulunduktan sonra banka bu talebi inceleyecektir. Bankanın inceleme süreci sonunda onay çıkması halinde, müşterinin talep ettiği araç banka tarafından müşteri adına alınacak. Müşteri bu aşamada bir peşinat ödemesi yapacak. Daha sonra banka geri ödemeleri 48 ay taksitle yapılmasını sağlayacak. Vadeli ödeme hesaplamasında ise güncel kar payı uygulanacak. 

Taşıt kredisinde uygulanan BDDK hükümleri finansman paketinde de olacak. 

Bu çerçevede Ziraat Katılım Bankası en fazla 48 ay, 36 ay ve 24 ay vadeli finansman sunacak. Aracın değerinin 400.000 TL'nin altında olması durumunda müşteriler 48 ay vadeli finansman kullanabilecekler. Eğer aracın değeri 400.000 TL'nin üzerinde ise uygulanacak vade süreci 36 ay olacak. Ayrıca 400.000 TL sınırı limit hesabında da kullanılacak. 400.000 TL altı araçlar için yüzde 70 oranla taşıt finansmanı kullanılabilecek. 

Kullanım Şartları

Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı kullanacaklar için bir de hatırlamada bulundu. Finansman paketinin kullanılması için sağlanması gereken koşullar olduğunu aktaran banka  Kasko bedeli, kişiden kişiye, araç durumuna ve hasarsızlık geçmişe göre değişkenlik göstermektedir. Bankamız, taşıt finansmanı kullanan müşterilerine hayat sigortası, trafik ve kasko ürünlerini sunmaktadır.Kredili hayat sigortası bedeli, kredi tutarına, vadeye, yaşa ve kredi aylık kâr oranına göre değişkenlik göstermektedir. Kasko bedeli, kişiden kişiye, araç durumuna ve hasarsızlık geçmişe göre değişkenlik göstermektedir. Bankamız, taşıt finansmanı kullanan müşterilerine hayat sigortası, trafik ve kasko ürünlerini sunmaktadır." açıklamasında bulundu. 

Ziraat Katılım'da Maliyet Hesabı

Ziraat Katılım Bankası birçok taşıt finansmanı ürününde ortak bir oran kullanıyor. 48 ay vadeli yüzde 70 limitli taşıt finansmanı için bankanın güncel kar payı oranı yüzde 1.65 olarak ilan edildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@