TBMM'de Kabul Edildi, 5 Bin TL Zam Yapıldı! Doktorların Ek Göstergeleri Arttırıldı!

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri tarafından kabul edilen önerge ile doktorların maaşlarına 2.500 TL ile 5.000 TL arasında zam yapılması kararlaştırıldı.

Finans 01.12.2021 - 18:47 01.12.2021 - 18:47 Engin Uzunoğlu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın daha önce duyurduğu zam müjdesi resmiyet kazandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hekimlerin maaş ve emeklilik ek göstergelerine ilişkin düzenlemeyi içeren önerge bugün görüşüldü. Koronavirüs sürecinde büyük fedakarlıklar yapan doktorların maaşlarına zam yapılması resmiyet kazandı. Bu düzenlemeye göre doktor maaiları 2.500 TL ile 5.000 TL arasında zamlanacak.

HEKİMLERİN EK GÖSTERGELERİ ARTTIRILDI

Emeklilikte pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimlerin ve diş hekimlerinin 17 bin olan ek göstergesi de 40 bine çıkarıldı. Bu ek gösterge değişimleri ile doktorlar çok ciddi kazanımlar elde ettiler. 

MAAŞLAR 5.000 TL ZAMLANACAK

TBMM'de bulunan tüm partilerin desteği ile kabul edilen önerge doktor maaşlarına zam olarak yansıyacak. Buna göre pratisyen hekimlerin maaşları 2.500 TL, uzman hekimlerin maaşlarına ise 5.000 TL zam uygulanacak. 

SAĞLIK BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önergenin kabul edilmesinin ardından bir açıklama yaparak, "Doktorlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Onların fedakarlıklarını bu ülke çok iyi biliyor. Bunun için onlar için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Tüm sağlık çalışanlarımızı memnun edecek düzenlemelere devam edeceğiz. Ayrıca tüm siyasi partilerin bu konuda hassasiyet gösterip destek vermesi sağlık çalışanlarımızın emeklerinin ne ifade ettiğini göstermesi bizleri ayrıuca sevindirmiştir." dedi.

Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı toplumun tüm kesimlerinin gelirlerini arttırıcı gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Asgari ücret zammının belirlenmesi için görüşmeler devam ederken memurlar için de 3.600 ek gösterge çalışmaları sürdürülüyor. Emekliler için de ücret arttırıcı bir çalışma yürütüldüğü biliniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bu konularda özel çalışmalar içerisinde olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@