TC Kimlik No İle Şifresiz SSK Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

TC kimlik no ile SSK sorgulama işlemleri için mutlaka şifre gereklidir. SSK sorgulama kapsamında hizmet alabilmek için E-devlet şifresinin temin edilmesi ve girilmesi gereklidir. İnternet üzerinden TC kimlik numarası ile sorgulama yapmanın tek yolu E-devlet hizmetidir. Bu sisteme giriş yapabilmek ve sorgulama yapabilmek için E-devlet şifresi PTT şubelerinden 4 TL karşılığında alınabilir.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 25.03.2020 - 20:13 16.07.2021 - 10:09 Emlak 365

TC kimlik no ile SSK sorgulama işlemleri için mutlaka şifre gereklidir. SSK sorgulama kapsamında hizmet alabilmek için E-devlet şifresinin temin edilmesi ve girilmesi gereklidir. İnternet üzerinden TC kimlik numarası ile sorgulama yapmanın tek yolu E-devlet hizmetidir. Bu sisteme giriş yapabilmek ve sorgulama yapabilmek için E-devlet şifresi PTT şubelerinden 4 TL karşılığında alınabilir.

E-Devlet Üzerinden Yapılan SGK İşlemleri Nelerdir?

E-devlet SGK işlemleri kapsamında SGK merkezlerindeki bütün hizmetlere ulaşabilirsiniz. E-devlet hizmetinin hayatımıza girmesi ile bütün işlemleri mobil ya da bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapılan SGK işlemleri:

-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü,

-Optik ve Cam Çerçeve Bilgisi Sorgulama,

-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama,

-Emekli Olma Süresi,

-GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama,

-4/A ve 4/B İşgöremezlik Ödemesi,

-Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi Temini,

-4/A, 4/B, 4/C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama,

-Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi (SPAS) Sorgulama,

-4/A, 4/B, 4/C Muayene Katılım Payı Sorgulama işlemlerinin tamamı yapılabilir.


TC Kimlik No İle SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulama işlemlerin tamamı E-devlet üzerinden yapılmaktadır. SSK sorgulama konusunda vatandaşların en çok merak ettiği hizmet; hizmet dökümüdür. Hizmet dökümünde aylık maaş tutarı ve kesilen miktarların tamamı öğrenilebilir. SGK hizmet dökümü sorgulama yapmak için uygulanması gereken adımlar:


*Mobil veya internet üzerinden E-devlet üzerinden giriş yapılır. E-devlet sistemine girerken T.C kimlik numarası ve şifre ile girilmelidir.

*Şifre girmek yerine sistemde yer alan elektronik imza ve mobil imza seçenekleri kullanılabilir.

*Sisteme girildikten sonra arama kısmına ‘’ SGK Hizmet Dökümü’’ yazılmalıdır.

*Çalışılan sektöre göre 4/A, 4/B, 4/C seçilerek ilgili hizmet dökümüne ulaşılır.

*Talep durumuna göre belgelerin çıktısı ve kaydı alınabilir. Yıllık ve aylık olarak geçmiş yılların da tüm belgeleri temin edilebilir.


Yukarıdaki adımların izlenmesi halinde SGK hizmet dökümü sorunsuz olarak sağlanmaktadır.

TC Kimlik No ile SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz SGK emeklilik sorgulama işlemleri için E-devlet hizmeti kullanılmaktadır. SGK’ya bağlı olarak çalışan kişiler emeklilik tarihi sorgulama ve diğer merak edilen konular için E-devlet üzerinden işlem yapılabilir. SGK emeklilik sorgulama için uygulanacak adımlar:


-Mobil veya internet üzerinden E-devlet hizmetine giriş yapılabilir.

-Arama kısmına ‘’ Ne Zaman Emekli Olabilirim?’’ yazılmalıdır.

-Çıkan sayfada ‘’ Sigorta Kolu’’ ve ‘’ Hizmete Başlama Tarihi’’ girilerek ‘’ Sorgula’’ seçeneğine basılır.

-İşlem sonucunda emeklilik sorgulama hakkındaki bütün bilgilere ulaşılabilir.


Talep edilirse çıkan sayfadaki bilgiler, kaydedilebilir ya da çıktısı alınabilir.

TC Kimlik No ile GSS Prim Borcu Nasıl Sorgulanır?

Şifresiz GSS borç sorgulama işlemleri için E-devlet üzerinden mobil imza ya da elektronik imza seçenekleri kullanılabilir. Şifre dışında sisteme giriş yapabilmenin tek yolu budur. Sisteme giriş yapıldığında arama kısmına ‘’GSS’’ yazılmalıdır. Çıkan sayfada direkt ‘’ Sorgula’’ kısmına basıldığında GSS prim borcu sorgulama işlemi E-devlet üzerinden rahatlıkla yapılabilir.

TC Kimlik No ile Sigorta Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz sigorta sorgulama işlemi kolaylıkla E-devlet üzerinden yapılmaktadır. SSK sorgulama konusunda önemli konulardan biri olan sigorta süresi için E-devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra arama kısmına ‘’ Sigorta’’ yazılmalıdır. Çıkan sayfada ‘’ Sigorta Süresi Sorgulama ‘’ seçeneğine girildiğinde çalıştığınız sektör fark etmeksizin bütün bilgileri temin edebilirsiniz.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@