TEB'den Cumartesi Sürprizi! İlk İhtiyaç Kredisi Faiz İndirimi Geldi

Merkez Bankası'nın faiz indirimin ardından ilk ihtiyaç kredisi faiz indirimi TEB'den geldi. TEB müşterilerine ayrıca 3 ay ödeme erteleme olanağı da sunuyor.

Finans 23.10.2021 - 09:57 23.10.2021 - 09:57 Mustafa KARAGÖZ

Merkez Bankası'nın yüzde 2lik faiz indirimi ardından gözler bankalara çevrilmişti. Kredi faiz oranlarında indirime gitmesi beklenen bankalara arasından ilk adım TEB'den geldi. 

TEB müşterilerinin ihtiyaç kredisi taleplerini artık daha düşük faiz oranıyla yanıtlayacak. 

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ihtiyaç kredisi kullanmak isteyecek olan müşterilerinden özel bir şart talep ediyor. 

Bankanın çok uzun zamandır uyguladığı sistem kapsamında, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerin kredi puanlarına bakılır. Banka müşterilerinin kredi puanlarının yüksek olması durumunda ilan ettiği en düşük faiz oranıyla kredi onayı verir. Ayrıca kredi puanı yüksek olanlar en yüksek limitle kredi kullanabilirler. Ancak TEB müşterilerinin kredi puanlarının düşük olması durumunda faiz oranını yükseltir. Bu noktada ise kişiye özel olarak hesaplama yapılacak. 

TEB'DE EN DÜŞÜK FAİZ ORANI YÜZDE 1.36'YA DÜŞTÜ

TEB tarafından ilan edilen yeni düşük faiz ihtiyaç kredisi için aylık yüzde 1.36 oran belirlendi. 

Müşteriler gerekli şartları sağlamaları durumunda TEB kredi paketi ile yüzde 1.36 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Banka müşterilerine 30.000 TL'ye kadar kredi sağlayacak.

3 Ay Erteleme

TEB'in çok uzun zamandır müşterilerine sunduğu ödeme erteleme olanağı bu kredi paketinde de yer alıyor .

Müşteriler güncel olarak ekim ayında kullandıkları kredi için ödeme erteleme talep ederlerse Ocak ayı içinde ilk taksitlerini ödeyecekler. Ödemeler ay ay olabileceği gibi bankanın sunduğu esnek ödeme planları da tercih edilebilir. 

20.000 TL KREDİ ÖDEMESİ İÇİN HESAPLAMA EKRANI

TEB kredi kampanyası ile 36 ay vadeli 20.000 TL kredi kullanılması durumunda oluşacak ödeme planı aşağıda yer aldığı gibi olacak. 

teb 1.36 kredi hesaplama

TEB tarafından sağlanan kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler bankanın online başvuru kanallarından şubeye gitmeden kredi kullanabilirler. İsteyenler banka şubelerinden başvurularını yapabilriler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@