Teknik Analist Tarih Vererek Şoke Eden Altın Tahmini Rakamını Açıkladı: Boğa Piyasası Başladı, Sarı Kız Rekora Koşacak!

Altın fiyatları dalgalı seyrini devam ettirirken konu hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Yabancı analistlerin altın yorumları ve tahminleri için yeni rakamı teknik analist Frank Barbera açıkladı.

Finans 07.02.2022 - 12:20 07.02.2022 - 12:30 Gülcan Özer

Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar ve faiz artırımı mesajları sonrasında altın fiyatlarında büyük bir dalgalanma yaşanmıştı. FED'in şahin mesajları sonrasında altın fiyatları son derece sert bir geri çekilme yaşarken sonrasında ise yüksek gelen enflasyon rakamlarından destek bularak yükselişe geçmişti. 

Yaşanan gelişmelerin ardından gözler cuma günü Amerika tarafından açıklanan tarım dışı istihdam verilerine çevrilmişti. Açıklanan rakamlar ekonomistleri şaşkına çevirirken beklentilerden iyi gelen verilerin ardından gözler bir kere daha altın fiyatlarına çevrilmişti. Konu hakkında bir değerlendirmede yabancı teknik analist Frank Barbera tarafından yapıldı. 

DOLAR TALEP BULMAKTA ZORLANDI, ALTIN FİYATLARI YÜKSELDİ! 

FED tarafından verilen şahin mesajlardan geri adım atılması ve güvercin tonda yapılan yeni açıklamaların ardından altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Doların talep bulmakta zorlanmaya başlaması ile beraber altında yükseliş trendinin işaretlerini gördüğünü belirten kıdemli teknik analist Frank Barbera sarı metal hakkında şok edici fiyat tahmini ile resmen dudak uçuklattı. 

analistlerin altın yorumları uzman

ALTIN FİYATLARI BOĞA PİYASASI MI YOKSA AYI PİYASASINA MI GİRDİ?

Yaşanan dalgalanmanın etkisi ile uzmanlarda resmen ikiye ayrılmış durumda bulunuyor. Bazı uzmanlar altının FED tarafından verilen şahin mesajların etkisi ile düşeceğini ve ayı piyasasına girdiğini savunurken, bazı uzmanlar ise enflasyon krizi ile beraber altının önünde hiçbir engelin duramayacağını ve boğa piyasasına girdiğini söyledi. Altın fiyatları için boğa piyasasına girildiğini savunan uzmanlar arasında teknik analist Frank Barbera'da yer aldı. 

altın tahmini teknik analist yorumu

ÖNÜMÜZDEKİ 10 SENE SONUNDA ONS ALTININ FİYATI KAÇ DOLAR OLACAK, ALTIN FİYATI TAHMİNİ BEKLENTİSİ NE KADAR?

Frank Barbera yapmış olduğu değerlendirmesinde bu baharda sert bir düşüş yaşadığını, bu düşüşün ardından ise 10 - 15 sene sürecek sürekli bir boğa piyasası içerisine girdiğini söyledi. Bu dönemde altın fiyatları için rekor tahmini beklentisi açıklayan ünlü teknik analist ons altının fiyatının 20 bin dolar hatta 50 bin dolar seviyesini dahi görebileceğini söyledi. 

ons altın fiyatı kaç tl olacak

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, yatırım tavsiyesi sadece yatırım şirketleri tarafından verilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@