Tırmanan Dolar Kuruna İl Açıklama! AK Partili İsim Doların Ne Zaman Düşeceğini Açıkladı

Rekor seviyelere ulaşan dolar kuruna dair AK Parti'den açıklama geldi. İhracat rakamlarının hatırlatıldığı açıklamada bu günlerin geçici olduğu vurgulandı.

Finans 25.10.2021 - 10:58 25.10.2021 - 10:58 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kuru ekonomi gündeminin zirvesinde yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışı gelişmeleri ile yükselmeye devam eden dolar kuruna dair AK Parti'den yeni hafta başında ilk açıklama geldi. 

AK PARTİ'DEN DOLAR AÇIKLAMASI "BU GÜNLER GEÇİCİ"

AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci, Habertürk TV'de yayınlanan Kübra Par'ın programına katıldı. Burada ekonomi gündemini yorumlayan Binici dolar kurunda yaşanan yükselmeyi rakamlarla ele aldı. Konuşmasında bu günlerin geçici olduğu vurgusunda bulunan Binici, dolar bollaşınca kurun düşeceğini açıkladı. 

Dolar Kurunun Ne Zaman Düşeceğini Açıkladı

Dolar kurunun geleceğine ilişkin AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin ön plana çıkardığı veriler ihracat rakamları oldu. Binici geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen günlük bir buçuk milyar dolar ihracat rakamını hatırlatarak dolar kurunun ne zaman düşeceğine işaret verdi.

Dolar kurunun düşeceği zamana ilişkin açıklamasında Binici "Günlük bir buçuk milyar dolar ihracat yapınca ne oluyor? Türkiye'ye döviz giriyor değil mi sürekli? Dövizin bolluğunda ne olacak? Dolar o seviyede kalmayacak, düşecek, geri gelecek. İhracat o kadar önemli bir şeydir. Sene sonuna kadar çevirebilirsek pedalı, ihracat şu an hakikaten patlamış durumda. Bu doları belli bir seviyenin altına geriletecektir."  ifadelerini kullandı. 

Döviz Bolluğu Olacaktır Memlekette

AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci dolar kuruna ilişkin konuşmasını ise "Döviz bolluğu olacaktır memlekette. Vatandaşlarımız bu süreci muhalefet partileri gibi değerlendiriyorlar." diyerek tamamladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@