TMO'dan Saatlerce Kuyrukta Bekleten Fiyatlar! 5 Litre Ayçiçek Yağı 92,5 TL'ye, 5 Kilo Pirinç 57,5 TL'ye Satılıyor

Temel gıda ürünlerinde yapılan KDV indiriminin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ayçiçek yağı, pirinç, nohut, kuru fasülye ve fındık fiyatlarında büyük indirimler yaptı.

Finans 20.02.2022 - 00:40 20.02.2022 - 00:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de hayat pahalılığı karşısında vatandaşlar ailelerinin temel gıda ihtiyaçlarını sağlayabilmek için en ucuz şekilde alışveriş yapabilecekleri imkanları yoğun bir şekilde araştırmaya devam ediyorlar. Marketlerde fiyatların el yakmasının ardından ise devlet tarafından vatandaşların alışveriş imkanları çeşitlendirilmeye devam ediliyor. Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait olan marketlerin ardından şimdi de günmdeme Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satış noktalarından yapılan bazı gıda ürünlerinin satışları gündeme geldi.

TMO KDV İNDİRİMİNDEN FAZLASINI YAPTI

Her şehirde bulunan TMO satış ofislerinden vatandaşlara ucuz fiyatlarla gıda satışları yapılmaya başlandı. Gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin yanında ek indirim de uygulayan TMO piyasanın çok altında fiyatlarla bazı temel gıda fiyatlarını satmaya başladı. TMO'nun satış ofislerinde yoğun kuyruklar oluşurken TMO fiyatları merak edilmeye başlandı. TMO satış ofislerinde hangi gıda ürünleri hangi fiyatlarla vatandaşlara satılıyor.

AYÇİÇEK YAĞI, PRİNÇ, KURU FASÜLYE, NOHUT, FINDIK FİYATLARINDA DEV İNDİRİMLER

TMO çiftçiden satın aldığı ürünleri işleyerek işlenmiş gıda ürünü haline getiren bir kamu kurumu olarak vatandaşlara aracısız şekilde gıda ürünü satışı yapıyor. Dolayısıyla fiyatlarda da piyasanın altına düşme imkanı elde edilebiliyor. Şu anda açıklanan fiyat listesi ise vatandaşların büyük ilgisini çekti. TMO satış ofislerinde 5 litrelik ayçiçek yağı 92,5 TL'den, 5 kilo pirinç 57,5 TL'den, 2 kilo nohut 16 TL'den, 2 kilo kuru fasülye 16 TL'den ve 500 gram kavrulmuş iç fındık 37 TL'den satılıyor.

TÜM ÜLKEDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR

Vatandaşlar TMO'nun satış ofislerinden ucuz fiyatlarla gıda alışverişi yapabilmek için tüm yurtta uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Her şehirde en az bir TMO satış ofisi bulunurken bu merkezlerden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyorlar. Bu kuyruk çilesine katlanan vatandaşlar ise sonunda piyasanın altındaki fiyatlarla gıda alışverişlerini temin edebiliyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@