Toyota Aralık 2021 Fiyat Listesi Üzerinden En Düşük Donanım Paketi Fiyatı İçin 186 Bin TL ÖTV Teşviki İndirimi Yaptı

Dolar kuru 18 TL bandını zorlamaya devam ederken sıfır araç fiyatları da rekor seviyelere yükselmişti. Toyota Aralık ayı kampanyası ile ÖTV teşvikli araçlar için büyük indirim müjdesi verdi.

Finans 20.12.2021 - 15:12 20.12.2021 - 15:12 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimleri sonrasında döviz kurlarında rekork yükseliş bugünde devam ederken dolar kurunun 18 TL ve Euro kurunun da 20 TL bandına dayanması ile sıfır araç fiyatlarına rekor zamlar gelmişti. Bazı araba markaları aynı ayın içerisinde ikinci fiyat güncellemesini yaparak modellerin fiyatlarını yükseltirken Toyota Aralık 2021 fiyat listesi ile bazı modellerinde ÖTV teşvikli fiyatlarda büyük indirimler sundu. 

Belirli modellerde ve donanım paketlerinde geçerli olan ÖTV teşvikli araçlar için yapılan indirimler ile büyük fırsatlar sunulurken sıfır araç almak isteyen kişiler için de ÖTV teşvikli fiyatlar avantaj sunuyor. Verilen ÖTV teşviki ile devlet belirli araçların satışlarını teşvik etmek isterken çevre dostu olan elektrikli araçlar bu kapsamda yer alıyor. 

ÖTV TEŞVİKLİ ARAÇ, FİYAT LİSTESİ NE DEMEK?

Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar kapsamında hibrit motoru olan araçlara ÖTV teşviki verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda normalde yüzde 90 olan ÖTV oranı belirlenen araçlarda yüzde 90 yerine yüzde 45 olarak uygulanmaya başlanmıştı. Motor gücü 100 KW 'yi geçen binek araçlarla da yapılan düzenleme ile vergi yüzde 90 seviyesine çekilmişti. 

yeni rav 4 ötv teşvikli fiyat listesi

YENİ TOYOTA RAV4 HYBRİD FİYATLARI İÇİN ÖTV TEŞVİKLİ İNDİRİM LİSTESİ ARALIK 2021

Yeni RAV4 Hybrid Fiyatları için Toyota Aralık 2021 fiyat listesi için 322 bin 396 liralık indirim yaptı ve yeni satış fiyatını 1 milyon 156 bin 450 TL olarak belirledi. 

yeni corolla ötv teşvikli fiyat listesi

TOYOTA YENİ CORALLA HATCHBACK HYBRİD FİYAT LİSTESİ ARALIK 2021 İÇİN ÖTV TEŞVİKİ İNDİRİMİ! 

Toyota markasının en çok satan araba modelleri arasında yer alan ve kendi sınıfının da amiral modelleri arasında gösterilen Yeni Corolla Hatchback modelinin en düşük donanım paketi fiyatı olan Hybrid Dream e-CVT donanım paketi için 803 bin 100 TL yerine 186 bin liralık ÖTV teşviki yapılarak satış fiyatı 616 bin 350 TL seviyesine çekildi. 

yeni coralla hybrid ötv teşvikli fiyat listesi

TOYOTA YENİ COROLLA HYBRİD FİYATLARI ARALIK 2021 LİSTESİ! ÖTV TEŞVİKLİ EN UCUZ SIFIR ARABA KAÇ TL?

Yeni Corolla Hybrid modelinde en düşük donanım paketi fiyatı Hybrid Dream e-CVT donanım paketi için belirlenen 459 bin 250 TL olurken bu versiyonda 138 bin liralık ÖTV teşviki bulunuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@