Türkiye İş Bankası Çalışanlarının Maaşına Dev Zam Oranı Uyguladı!

Türkiye İş Bankası, sendika ile yaptığı görüşmeler sonucunda çalışanlarının maaşına zam yapma kararı aldı. Zam oranları, çalışanların maaşlarına göre kademeli olarak hesaplandı.

Finans 25.01.2022 - 10:06 25.01.2022 - 10:06 Büşra Uluşen

Geçtiğimiz dönemde asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamların ardından özel sektörde hizmet veren bankalar da harekete geçti. Türkiye'nin en çok müşteri kitlesine sahip bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası da çalışanlarına büyük bir oranda zam yaptığını açıkladı. 

İŞ BANKASINDAN ÇALIŞANLARA BÜYÜK ZAM!

Türkiye İş Bankası tarafından maaş zamlarına ilişkin yapılan açıklamaya göre, Banka - Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) ile Türkiye İş Bankası arasındaki yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri 14 Ocak tarihinde yapılan anlaşma ile olumlu sonuçlandı. 

İki tarafın görüşmeleri sonucunda ücret skalasının altında yer alan çalışanlar da göz önünde bulundurularak, çalışma barışı ve hakkaniyeti ön planda tutuldu ve çalışanlara kademeli oranlarda farklı artış miktarları uygulandı. 

iş bankası zam

Türkiye İş Bankası, bünyesinde en düşük maaşla çalışanların maaşına yüzde 68 oranında artış yaptı. Bu artışla birlikte toplamda İş Bankası çalışanlarının ortalama maaş artış oranı yüzde 51 oldu. Bu da İş Bankası'nda en alt birimden en üst birime kadar çalışanların maaşında büyük artışlar olacağını gösteriyor. 

Ancak burada unutulmaması gereken nokta, en düşük maaş alan çalışanın maaşına yüzde 68'lik bir zam yapılması. Kademeli düzen ile en yüksek maaş alan ile en düşük maaş alan çalışanın maaşları aynı oranda artmayacak. 

İş Bankası'nın çalışanlarına yaptığı zam yüzleri güldürürken diğer bankaların çalışanları da zam bekliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@