Türkiye'nin En Ucuz Arabası! Citroen Ami Teknik Özellikleri Neler, Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye'nin en ucuz otomobili unvanını alacak olan Citroen Ami, Türkiye'de satışa sunuldu. Citroen Ami fiyatı ne kadar? Citroen Ami teknik özellikleri neler?

Finans 13.12.2021 - 20:09 13.12.2021 - 20:09 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin en ucuz otomobili yine değişiyor. Citroen Ami çılgınlığı daha piyasaya tam giriş yapılmadan başladı. Çok yoğun talep alan Citroen AMi Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Citroen Ami teknik özellikleri nelerdir?

CİTROEN AMİ TÜRKİYE SATIŞ HEDEFİ 3 BİN RAKAMINA ÇIKARILDI

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım Citroen Ami hakkında bilgiler vererek, "2022 yılı için bireysel müşterilere satış için 1.000 adet Citroen Ami planlamıştık. Ancak bu satış rakamının çok üzerine çıkılacağını görüyoruz. Bireysel satışlarda planlamamızı 3 bin adede çıkartmak zorunda kaldık. Tedarik konusunda problem yaşanmadıkça Türkiye piyasasında Citroen Ami yıldızı parlayan araçlardan birisi olacak." dedi.

2022 YILINDA BİREYSEL MÜŞTERİLER CİTROEN AMİ SATIN ALABİLECEKLER

Citroen Ami hakkında satış bilgileri veren Selen Alkım, "2021 yılında 150 adet Citroen Ami'yi kurumsal firmalara sattık. Şu anda Citroen Ami'yi sadece filo satışı ve kurumsal müşteriler için piyasaya sürmüş bulunuyoruz. 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren de Citroen Ami satın almak isteyen bireysel müşteriler be taleplerine karşılık bulabilecekler." ifadelerini kullandı.

citroen ami tr fiyatı

CİTROEN AMİ TÜRKİYE FİYATI NE KADAR OLACAK?

Avrupa'da 7 Bin Euro'ya satılan Citroen Ami'nin Türkiye fiyatının ne kadar olacağına dair de bilgi veren Selen Alkım," Citroen AMi için henüz perakende fiyatını açıklamadık. Biz Citroen Ami'Yi 100 Bin TL'nin altında bir fiyatla satmayı çok isteriz. Ancak kur hesaplamalarıyla bu çok mümkün olamıyor. Yine de muadillerine göre uygun fiyatlı olabilmesi için yoğun bir çaba sarf etmeye devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

CİTROEN AMİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

14 inç büyüklüğünde tekerleklere sahip olan Citroen Ami 2,41 metre uzunluğa, 1,39 metre genişliğe ve 1,52 metre de yüksekliğe sahip. Dolu şarj ile 75 km yol kat edebilen Citroen Ami'nin bataryası 3 saat içinde tam şarj edilebiliyor. Citroen Ami'nin kapıları ters yöne açılabilirken otomobilin içinde hava yastığı ve ABS gibi donanımlar yer almıyor. Citroen Ami için firma tarafından iki yıl kilometre sınırı olmaksızın garanti veriliyor. Bataryanın ise 3 yıl ve 40 bin km garantisi bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@