Türkiye'nin En Ucuz Kredisini Onlar Veriyor! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Nisan Ayı Kredi Faiz Oranları

Devlet bankaları ucuz kredi fırsatlarını sundu. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut, ihtiyaç, taşıt kredisi faizlerini güncelledi.

Finans 07.04.2022 - 16:30 07.04.2022 - 16:33 Gülcan Özer

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında en uygun kredi veren bankalar sıralamasında 1. sırada yer almayı başardı. Merkez Bankası tarafından yapılan politika faiz indirimleri oranlarını kendi kredi oranlarına yansıtan kamu bankaları indirime gitmişti. 

Özel bankaların faiz oranlarını düşürmemesi süreçte büyük tepki çekerken konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında vatandaşa devlet bankalarını kullanmalarını tavsiye etmişti. Özel bankalar kredi indirimi yapmadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından eleştirilmiş ve Erdoğan vatandaşlara daha ucuz kredi veren kamu bankalarını tercih etmelerini önermişti. 

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şu anda en uygun kredi veren bankalar sıralamasında ilk sırada bulunuyor. Devlet bankaları yüzde 1,55 faiz oranı ile en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren banka olurken özel bankalar arasında ise farklı kampanyalar bulunuyor. QNB Finansbank hoş geldin faizi verirken yüzde 0,89 faiz oranı ile 10 bin TL kredi veriyor ancak kampanya sadece ilk kez kredi çeken kişilere ödeniyor.

ziraat bankası ihtiyaç kredisi en uygun

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yine internetten ilk kez Akbank müşterisi olan ve yine internetten kredi çeken kişilere sıfır faizli 7 bin 7500 TL kredi veriyor. 

en uygun konut kredisi ziraat

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Devlet bankalarının konut kredisi faiz oranları en uygun kredi sıralamasında ilk sırada yer alırken kamu bankaları sıfır konutlar için yüzde 1,20 oranı ile ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 1,29 faiz oranı ile kredi veriyor. 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarları 1.642 TL olarak gerçekleşecek. 

taşıt kredisi en uygun

TAŞIT KREDİSİ EN UYGUN HANGİ BANKADA?

Araç kredisi paketinde en uygun faiz oranı yine kamu bankaları verirken Ziraat Bankası yüzde 1,61 oranı ile verirken 48 ay vadeli 50 bin TL kredi paketinde aylık taksit tutarı 1,607 TL olarak gerçekleşiyor. Kaskolu ve kasko yapılmayan taşıt kredisi paketinde oran aynı kullanılıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@