Tuzak Kuruldu Fiyatlama Feyk Uyarısı Yapan İslam Memiş Gram Ve Ons Altın İçin Yeni Fiyat Tahminini İlan Etti!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ons altın ve gram altın ile alakalı olarak yeni bir değerlendirme yaparak yatırımcılara tuzak kurulduğunu duyurdu. Altın fiyatları ne kadar olur?

Finans 09.02.2022 - 22:42 09.02.2022 - 22:42 Engin Uzunoğlu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın piyasalarındaki fiyatlamalara dair yeni bir açıklama yaptı. Altın yatırımcılarına temkinli bir şekilde beklemeyi tavsiye eden İslam Memiş, altın fiyatlarıyla büyük bir tuzak kurulduğunu vurguladı. Altın piyasasında neler oluyor? Ons altın ve gram altın için fiyat beklentileri nelerdir? İslam Memiş'in son altın yorumundan hangi verilere öne çıkıyor?

YASTIK ALTI ALTINLARIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI KOLAY DEĞİL

Hükümetin yastık altı altınları ekonomiye kazandırmak için yapacağı uygulamalara dair düşüncesini açıklayan İslam Memiş, "Hükümetler zaman zaman yastık altında bulunan altınları ekonomiye kazandırmaya çalışıyorlar. Ancak bu konuşulduğu kadar çok da kolay değil. İnsanlara bir şey vermeden bir şey alamazsınız. Peki yastık altındaki altınlar neden biriktiriliyor. İnsanlar ev satın almak için birikim yapıyorlar ve bunu da geleneksel olarak altın olarak muhafaza ediyorlar. Bu amaçla altın biriktiren insanlara uygun maliyetlerle konut kredisi verirseniz o altın yastık altından çıkar. Son yapılan çalışma ile yastık altından 2 ton altın çıkmıştı. Ancak çok daha üst rakamlar için farklı uygulamalar yapmak gerekir. Bu konuda zihniyet değişmelidir. Vatandaşın bankadaki altınına daha önce yanlış bir şekilde değer biçildi ve insanlar bunu unutmadı." dedi.

islam memiş-1

ONS ALTINDAKİ FİYAT YÜKSELİŞİ SAĞLIKLI DEĞİL

ABD enflasyon rakamlarına dikkat çeken İslam Memiş, "ABD'de yeni enflasyon rakamlarının yine yüksek çıkacağını tahmin ediyorum. ABD'de enflasyon verisi Aralık ayında yüzde 7 olmuştu. Ocak ayı enflasyon verisinin ise yüzde 7,3 civarında olmasına dair beklentim var. Küresel piyasalarda bozulmanın  işaretleri var. Ancak devamında FED'in ortaya çıkıp yapacağı açıklamalarla doların değerini arttırmaya çalışacaklarını biliyoruz. Ons altında bu hafta olan 1.833 dolar seviyeleri bence sağlıklı yükselişler değil. Yatırımcılar bu hafta hem ons altında hem de gram altındaki yükselişlere temkinli yaklaşmalıdırlar." ifadelerini kullandı.

ALTIN PİYASASINDA TUZAK FİYATLAMA VAR!

Altın piyasasında tuzak bir fiyatlamanın kokusunu aldığını söyleyen İslam Memiş, "Altın piyasası ABD enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra puslu havayı dağıtacak. Altın fiyatlarında tuzak bir fiyatlama ile karşılaşabiliriz. Normal şartlarda beklentiler önceden satın alınır ve beklentiler gerçekleştikten sonra normal piyasa işlemeye devam eder. Şu anda altının ons fiyatını yükseltecek bir gerekçe yok. Buna karşın ons altında güçlü duruşun devam ettiğini görüyoruz. Burada tuzak bir fiyatlama olma ihtimalini çok güçlü görüyorum." şeklinde konuştu.

islam memiş altın yorumu-6

GRAM ALTIN ŞUBAT AYINDA DÜŞECEK TAHMİNİ

Gram altın için tahminini açıklayan İslam Memiş, "Dolar kurunda yatay seyrin devam etme ihtimali çok güçlü. Bundan dolayı da gram altın fiyatında gerilemeler olabilir. Bu değerlendirmemi daha önce de yapmıştım ve aynı noktadayım. Şubat ayının sonuna kadar gram altında düşüş yönlü beklentimi korumaya devam edeceğim. Öngörü ve tahminlerimde değişiklik olması durumunda hemen yatırımcılarla paylaşan birisiyim. Temkinli ve sabırlı olunması gerekiyor." dedi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler tamamen ilgili ekonomistin bireysel düşünceleridir. Yatırım kararı verilirken dikkate alınmaması gerekmektedir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@